Češi mají o Velikonocích stále více v oblibě lázně a wellness hotely

Čechů, kteří v období velikonočních svátků vyráží do lázeňských destinací a wellness hotelů, výrazně přibývá. Pobytový portál Spa.cz zaznamenává od zavedení volného pátku v roce 2016 každoročně vysoký nárůst zájmu o velikonoční pobyty. Důvody zvýšené poptávky jsou především nový prodloužený víkend a lepší ekonomická situace domácností. Ceny přitom stále lehce stoupají, aktuálně zaplatí 1 osoba za velikonoční pobyt na 3 noci v průměru 3 515 Kč.

Lázně a wellness hotely o Velikonocích

„Čísla potvrzují, že prodloužený velikonoční víkend čím dál častěji láká hosty k vycestování mimo domov. Ti však o tradice nechtějí být ochuzeni úplně. Proto kromě klasických lázeňských a wellness pobytů nabízejí hotely také ubytování s velikonoční tématikou. Hosté se tak mohou těšit na velikonoční výzdobu, velikonoční překvapení, menu se sladkými dobrotami i trhy spojené s oslavami příchodu jara. Pro děti jsou připravené různé animační aktivity, jako například hledání velikonočních vajíček.“ Uvedl Richard Šipoš z webu Spa.cz, který se přes 10 let specializuje na prodej lázeňských a relaxačních pobytů.

„V roce 2018 jsme zaznamenali rekordní meziroční nárůst zájmu o velikonoční pobyty o 43 %. Letos lze očekávat zvýšení o dalších 17 %,“ doplňuje Šipoš.

Mezi nejnavštěvovanější lázeňské lokality na Velikonoce 2018 patřily Karlovy Vary, Luhačovice a Mariánské Lázně. V roce 2019 se řadí mezi nejrezervovanější Mariánské Lázně v těsném závěsu Františkovy Lázně. „Trend ukazuje, že i tyto Velikonoce bude na předních příčkách návštěvnosti lázeňské město ze západočeského trojúhelníku,“ uvedl Šipoš.

Nejen tradiční lázeňské lokality, ale i ty turistické jsou velice žádané. Obliba horské relaxace je rok od roku vyšší. Mezi nejoblíbenější velikonoční lokace roku 2018 patřily Krkonoše, Středohoří či Máchův kraj.

„V současné době nabízíme téměř sto velikonočních pobytů v lázních a wellness hotelech. Velká část nadprůměrně hodnocených hotelů v žádaných destinacích má však na Velikonoce plno už několik měsíců před svátky, proto vždy doporučujeme včasnou rezervaci,“ uzavírá Šipoš.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.