Léto s bezpeckovými melouny Bouquet

K příjemnému teplému počasí, k dobré náladě a prázdninové atmosféře patří bezpochyby sladké šťavnaté melouny – přesně takové, jaké teď dozrávají na španělských plantážích a míří do našich obchodů. Dopřejte si chuť pohody s bezpeckovými melouny Bouquet.

Toto ovoce plné vitamínů, minerálů a antioxidačních látek se pěstovalo už před 5000 lety a jeho oblíbenost po celá tisíciletí neklesla. Právě naopak! Zralé melouny plné sladké šťávy pomáhají s doplněním tekutin, podporují zdraví, a kromě toho skvěle chutnají. Bezpeckové melouny Bouquet se navíc hodí také

k přípravě sladkých i slaných receptů. Melouny Bouquet mají navíc velkou přednost: neobsahují pecky, ale jen malá měkká semínka, kterých si při polykání sotva všimnete. Tuto výhodu ocení zejména děti, které se peckám vyhýbají nejčastěji. Nachystat si můžete například meloun v kombinaci s mascarpone.

Výborná snídaně, dezert nebo zdravá svačinka. Sladká rýže s mascarpone a melounem je připravená během chviličky, stačí ji jenom vychladit.

Na její přípravu potřebujete:

meloun Bouquet
150 g rýže, mléko, bobkový list
pomerančovou kůru
100 g mascarpone
3 lžíce moučkového cukru
vanilku nebo vanilkový cukr

Nejdříve si uvařte rýži s bobkovým listem. Je možné si ji předvařit ve vodě do poloměkka a pak přidat mléko, nebo vařit do úplného uvaření. Rýži můžete i lehce rozvařit, ale je nutné při vaření stále míchat. Poté vyndejte bobkový list, přisypte vanilku a moučkový cukr. Přimíchejte po lžicích všechno mascarpone. Dle chuti můžete přidat pomerančovou kůru. Přendejte do sklenic a dejte vychladit. Nakonec ozdobte kostkami melounu a můžete podávat.

Melouny Bouquet dováží do České republiky společnost Anecoop, která je španělským lídrem v exportu čerstvého ovoce a zeleniny. Firma spolupracuje s více než 70 000 farmáři, jejichž produkty vyváží do více než 60 zemí světa. Celý systém je chráněn ochrannou známkou Naturane s přísnými předpisy.

Více informací najdete na www.nejlepsimelouny.cz nebo na sociálních sítích.

Melouny Bouquet jsou k dostání od konce dubna v supermarketech Kaufland, Globus, Albert a ve vybraných maloprodejnách.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.