Pět tipů jak na zdravé vlasy i v zimě!

V chladných měsících dostává vaše hříva zabrat a přechody z vytopených místností do mrazivé zimy ji zřídkakdy potěší. Jak se správně starat o vlasy, aby byly pevné, zdravé a lesklé? Naše tipy zachrání vaši korunu krásy i v lednu.

  1. Regenerujte je!

V zimě jsou vlasy namáhané, proto jim dopřejte potřebnou péči, hydrataci a regeneraci. Používejte vlasovou kosmetiku určenou pro váš typ vlasů. Kromě šamponu a kondicionéru dopřejte jednou týdně svým kadeřím masku, která vlasy posílí a zregeneruje. Používejte kvalitní přípravky, ideálně stejné značky, a dbejte nejen na šetrné mytí, ale také rozčesávání, při kterém postupujte od konečků po kořínky – obzvlášť u dlouhých vlasů.

Poškozenou hřívu zachrání speciální séra určená pro intenzivní regeneraci vlasu, která pomáhají obnovit namáhané a dehydrované vlasy, např. Purify – Resctructure ampule od Kaaral obohacené o provitamín B5 s vyživujícím a zklidňujícím účinkem. Vytváří na povrchu vlasu ochranný film a zároveň proniká do jeho hloubky a obnovuje vlasové vlákno zevnitř. Maximální využití pro jakékoliv poškozené vlasy.

Zakoupíte na: www.viviane.cz

Tip: Dopřejte oslabené hřívě intenzivní péči!

  1. Chraňte je!

Vlasy trpí, když jsou vystaveny nepříznivým vlivům, které mají neblahý vliv na jejich kvalitu – ať už jde o mráz, prudké sluneční paprsky, slanou či chlorovanou vodu, ale také extrémní teploty při fénování či kulmování. Pokuste se tedy negativní dopad co nejvíce minimalizovat. Například používejte koupací čepici, v chladných zimních měsících vlasy chraňte čepicí (ale v interiéru ji nezapomeňte naopak sundat!) a v létě zase kloboukem či kšiltovkou. Pokud jde o úpravu účesu, vyhněte se přístrojům, které využívají extrémních teplot – například kulmě.

Tip: Styler Dyson Airwrap využívá jevu známého jako Coanda efekt: vysokorychlostní proud vzduchu plyne po povrchu styleru a důsledkem rozdílů v tlaku pramen vlasů sám přilne a navine se. Kadeře se tak tvarují pomocí vzduchu kombinovaného s teplem. Ať už se tedy rozhodnete vlasy navlnit nebo vyhladit, zabráníte poškození vlasové struktury, protože je nevystavíte extrémním teplotám, jako při použití klasické kulmy.

Zakoupíte na: www.dyson.cz

  1. Jezte zdravě!

Na sílu, kvalitu a lesk vlasů má vliv i to, co jíte! Prospějete jim například konzumací zelených potravin jako špenát, brokolice nebo fazolky – jsou totiž zdrojem vitaminu A a C, železa a vápníku. Lámavosti vlasů a jejich padání zamezuje rovněž hořčík, který lze najít například v luštěninách nebo ořechách. Růst urychluje vitamin D, jenž je obsažen třeba v rybách, jako je losos nebo sardinky – ty zároveň obsahují důležité omega3 nenasycené mastné kyseliny. Kvalitu vlasů podporují i bílkoviny.

Tip: Některé potraviny lze používat i zevně – například si připravit domácí kúru z panenského olivového oleje, přidat lze také rozmačkané avokádo či med.

  1. Masírujte hlavu!

Jemná masáž vlasové pokožky je nejen příjemná záležitost, ale také velmi prospěšná – prokrvení zabraňuje padání vlasů a stimuluje jejich růst. A kromě toho ještě uvolňuje napětí a stres. Vyzkoušejte jemné krouživé pohyby bříšky prstů anebo poklepávání. Masírovat hlavu si můžete sami (například před mytím hlavy, ale i na sucho), anebo se svěřit do rukou profesionálů – řada masážních salónu nabízí služby, jako je indická masáž vlasové pokožky či masáž Shiatsu.

Tip: Už jste někdy slyšeli o „vlasové józe“? Ano, existují ásany, díky kterým se lépe prokrvuje pokožka hlavy – například svíčka nebo pozice králíka.

  1. Šetřete je!

Vlasy se lámou a třepí vlivem suchého vzduchu i mechanického poškození, takže v zimě, kdy přes hlavu stále přetahujeme svetry, mohou trpět častým otíráním o oděv. Nemusíte kvůli tomu mrznout, ale spíše používejte jemné materiály, jako je třeba merino vlna, a nezapomínejte ani na pravidelné zastřihávání konečků, díky kterému nebudou vlasy roztřepené a polámané. Nikdy také nechoďte do mrazu s vlhkou hlavou, ani s mokrou hřívou nechoďte spát.

Tip: Pokud si děláte culík či cop, používejte gumičky bez kovových částí či kamínků, které mohou vlasy také zatrhávat či lámat. Culík nebo drdol si nesvazujte příliš pevně.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.