Vlny, prstýnky, kudrliny, afro… Jak na styling pro vlnité vlasy?

Vlnité vlasy jsou krásné a jedinečné, ale jejich styling může být někdy oříšek. Jak docílit texturovaných vln, krásných definovaných kudrlin nebo jak si poradit s afro hárem? Dáme vám, tipy a triky, jak na styling vlnitých vlasů.

Máte přirozeně vlnité či kudrnaté vlasy? To poznáte jednoduše: Stačí je po mytí ještě mokré „namačkat“ do dlaně od konečků k hlavě a lehce zmáčknout. Jestliže se vlas nenarovná, ale drží vlnitý tvar, jste skutečně majitelkou kudrnaté hřívy.

Jak pečovat o vlnité a kudrnaté vlasy?

Vlnité vlasy jsou náchylné k vysoušení, což může vést k nepoddajnosti a krepatění. Pro zachování jejich pružnosti a lesku je tedy důležitá pravidelná hydratace. „Vlnité a kudrnaté vlasy jsou podstatně sušší než vlasy rovné. Je tedy velice důležitá správná péče. Doporučuji přípravky přímo určené na tento typ vlasu, aby byl hydratovaný a docházelo k maximální podpoře pružnosti vln. Právě elasticita je základem krásných kudrn. Důležité je pak umět vlny upravit po mytí a až do dalšího mytí nerozčesávat. Kudrny a vlny se rozčesávají pouze u mytí, ideálně s maskou nebo kondicionérem. Po namačkání a vysušení je už nerozčesávejte, jinak budu krepaté,“ radí kadeřník Martin Tyl ze salonu New You a dodává, že s péčí o vlasy je to podobné jako s pletí. „Přes léto vlasy hydratujte a chraňte přípravky s UV filtrem a v zimě pak dbejte v mrazech, aby v nich nezůstala žádná vlhkost, to by bylo fatální. Celoročně je třeba o vaši hřívu pečovat,“ doporučuje vlasový stylista. Používejte proto hydratační šampony a kondicionéry, které jsou určeny přímo pro váš typ vlasů a dodají jim živiny a vlhkost. Protože však zdraví vlasů vychází i z celkové kondice organismu, můžete jejich krásu podpořit také vyváženým jídelníčkem a vitaminy.

Tipy:

 • Používejte produkty pro vlnité vlasy: Šampony, kondicionéry a stylingové produkty určené pro vlnité vlasy pomohou definovat vlny a zabránit krepatění.
 • Neždímejte vlasy: Mokré vlasy jsou náchylné k lámání, proto je po umytí pouze jemně promačkejte ručníkem.
 • Při česání používejte hřeben se širokými zuby.

Vyzkoušejte…

Šampon Kaaral 360 Be Curl

Šampon pro kudrnaté a vlnité vlasy obsahuje směs medu a komplexu vitamínů, které intenzivně vyživují, takže kadeře znovu získají svou přirozenou vitalitu. Je vhodný i pro každodenní použití.

Kondicionér Kaaral 360 Be Curl

Rozčesává, chrání a vyživuje kudrnaté vlasy, aniž by je zatěžoval. Díky jeho silnému působení proti krepatění a vlhkosti jsou vlasy elastické, lehké, lesklé a zdravé. Vhodný pro každodenní použití.

Rozčesávací krém Kaaral 360 Be Curl Cream

Rozčesávací krém pro kudrnaté a vlnité vlasy oživuje, vyživuje a definuje kadeře s přirozeným efektem a silným účinkem proti krepatění vlasů. Dodává vlasům extrémní pružnost. Stačí nanést na vlhké vlasy, neoplachuje se.

Jak na styling vlnitých vlasů?

Přirozené vlny můžete podpořit vhodným stylingem. Vsaďte na stylingové produkty, jako jsou gely, pěny a krémy určené pro vlnité a kudrnaté vlasy, které pomohou definovat vlny a zafixovat účes. Zároveň při fénování používejte difuzér, který rozptyluje horký vzduch a zabraňuje krepatění vlasů. Užitečným pomocníkem pro majitelky vlnitých vlasů je nástavec v podobě hřebenu se širokými zuby, které pomáhají vlasy při sušení prodlužovat nebo vytvářet objem a tvar. Velmi důležité je také při úpravě používat fén s inteligentní regulací teploty, aby nedocházelo k přehřívání. Extrémní teploty mohou způsobit poškození vlasů.

Vyzkoušejte…

Dyson Supersonic s difuzérem a hřebenem se širokými zuby

Inovativní fén obsahuje inteligentní senzor pro regulaci tepla, který zabraňuje poškození, takže vlasy zůstávají hydratované a zdravé. „Součástí Dyson Supersonic je drobný senzor zvaný termistor, který 40krát za sekundu měří teplotu proudícího vzduchu, aby bylo zajištěno, že nikdy nepřekročí určitou teplotu. Tím chrání vlasy před extrémním teplem,“ vysvětluje Eva Comas Stokes, senior design inženýrka ze společnosti Dyson. Navíc přístroj obsahuje pět stylingových nástavců pro vytvoření různých účesů, včetně inovovaného difuzéru a hřebenu se širokými zuby.

Kouzla s difuzérem

„Difuzér u vysoušeče Dyson Supersonic má ideální tvar pro vytvoření pevné vlny. Navíc vaše vlasy nepoškodí, protože kontroluje teplotu vzduchu,“ popisuje Martin Tyl. Difuzér byl navíc přepracován tak, aby rovnoměrněji rozptyloval vzduch kolem vašich loken, simuluje přirozené sušení, čímž pomáhá redukovat krepatění a definovat kudrliny a vlny. Delší hroty umožňují upravit více vlasů s větší kontrolou – a dosáhnout hlouběji do vlasů.

Krok za krokem: Jak díky difuzéru vytvořit definované kudrliny a vlny

 1. Začněte s mokrými umytými vlasy a naneste na ně svůj oblíbený stylingový přípravek pro vlnité vlasy.
 2. Nasaďte na fén difuzér, který zvýrazní přirozené kudrny a zvolte střední rychlost vysoušení a střední teplotu.
 3. Předkloňte se a do difuzéru nahrňte horní část vlasů. Počkejte, až se vysuší a totéž proveďte se zadními kadeřemi.
 4. Nakloňte hlavu a opakujte tentýž krok po stranách.
 5. Až budete mít tímto způsobem všechny prameny vysušené, přední pramínky vlasů, které rámují váš obličej, jeden po druhém obtočte kolem prstu a připevněte malou sponkou.
 6. Po sepnutí a zasponkování pramínků kolem linie obličeje nad tyto kadeře dejte difuzér a nechte na ně proudit vzduch, dokud úplně neuschnou.
 7. Pramínky uvolněte, čímž vytvoříte krásné definované prstýnky. Na závěr vlasy protřepejte a případně zafixujte lakem.

Krok za krokem: Jak díky difuzéru vyčarovat texturovaný „TWIST OUT“ styling

 1. Začněte s umytými a mokrými vlasy a rozdělte je do sekcí.
 2. Začněte ve spodní části vlasů, rozčešte je a naneste na ně svůj oblíbený stylingový přípravek pro kudrnaté vlasy.
 3. Oddělte vždy dva pramínky a stočte je k sobě. Takto postupujte po celé hlavě.
 4. Nyní na fén nasaďte difuzér, který zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu, a zvolte střední rychlost a střední teplotu. Vysušte smotané pramínky, dokud nebudou zcela suché.
 5. Spletené vlasy nyní postupně rozpleťte, začínejte odzadu.
 6. Po rozpletení pročešte oblast u kořínků, abyste dodali vlasům objem a změkčili je. Nakonec protřepejte, aby se vlasy uvolnily, případně přelakujte.

Tipy na stylingové přípravky pro kudrnaté vlasy:

Emulze Kaaral Style Perfetto Insta-curls pro vlnité vlasy

Emulze obohacená o vitamin E, Kakadu Plum, slunečnicový olej a olivový olej podpoří vaše vlnité vlasy a dodá jim ten správný twist. Zabraňuje krepatění a létavosti, zároveň chrání před intenzivním horkem stylingových nástroj.

Primer Kaaral Style Perfetto s tužícím efektem

Jemně se nanáší a zlepšuje plnost a pohyblivost vašich vlasů, zatímco vyzdvihuje jejich přirozenou strukturu a zamezuje krepatění. Vitamín E chrání vlasy během vysoušení.

Hřebenový nástavec na fén se širokými zuby

Hřebenový nástavec na fén Dyson Supersonic je navržen pro kudrnaté a vlnité vlasy a má robustní zuby, které pomáhají prodlužovat vlasy při sušení nebo vytvářet jejich objem a tvar. Je vhodný i pro velmi vlnité až afro vlasy.

Krok za krokem: Jak z afro hřívy vyčarovat „bantu uzly“

 1. Začněte s umytými mokrými vlasy a rozdělte je do 4 sekcí, které budete postupně vysoušet.
 2. Naneste svůj oblíbený stylingový přípravek pro vlnité vlasy.
 3. Na fén nasaďte hřebenový nástavec se širokými zuby a nastavte nejvyšší rychlost a vysokou teplotu.
 4. Prameny postupně hřebenovým nástavcem rozčesávejte a přitom sušte, začínejte u konečků. Opakujte ve všech sekcích.
 5. Nyní pročesané a usušené vlasy rozdělte do sekce od temene k uchu a dále do jednotlivých trojúhelníků. Používejte hřeben se špičkou, díky kterému vytvoříte přesné pěšinky.
 6. Postupujte po jednotlivých sekcích, vždy pramínek pročešte a v případě potřeby aplikujte hydratační přípravek. Pramen směrem od kořínků zatočte a obtočte kolem základny. Udělejte tímto způsobem „bantu uzlík“ a připněte sponkou k hlavě. Opakujte po celé hlavě.
 7. „Bantu“ uzly představují zajímavý trendy účes, ale můžete je druhý den rozvinout a díky tomu vzniknou krásně vytvarované vlny.

Chcete změnu? Při rovnání vlasů buďte šetrní!

Jestliže zatoužíte po změně a budete chtít vlnité vlasy narovnat, buďte maximálně šetrní, protože tento typ vlasů je mnohem náchylnější k poškození než jiné typy vlasů. Používejte proto opět přístroje s inteligentní regulací teploty. Kromě klasické žehličky můžete vyzkoušet novinku na trhu: Vysoušecí žehličku Dyson Airstrait, která narovnává vlasy za mokra i za sucha bez použití extrémních teplot. Zjednodušuje tím rutinu, protože není potřeba nejprve vlasy sušit a pak uhlazovat, ale oba kroky můžete provést současně. Vytváří přirozeně rovný styl s redukovaným krepatěním a poletováním. Výsledkem je hladký a lesklý účes s přirozeným objemem.

Jaký střih sluší kudrnaté hřívě?

Nový střih kudrnaté hřívy je určitě dobré konzultovat s názorem odborníka, který dokáže posoudit, jestli vybraný účes je vhodný pro vaše vlasy. „Kudrnatá hříva je jako živý materiál, který musíte tvarovat podle toho, jak se chová. Je dobré si s kadeřníkem dobře ujasnit očekávání – tvar, velikost hřívy, péče… A pak tvarovat celý střih postupně s přihlédnutím na vznikající tvar. Nejčastěji jsem se setkal s tím, že po ‚zkroucení‘ je střih příliš krátký,“ uvádí své zkušenosti Martin Tyl.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.