Anna Kristyna Sion je česká šperkařka, která slaví úspěchy i v dalekém Thajsku

Studovaly stejnou školu, jejich díla se vyznačují precizním zpracováním. Obě vyznávají dokonalost, váží si svých klientů, kteří se cítí být součástí jejich rodiny. O kom je řeč? Jednou je šperkařka Anna Kristyna Sion a druhou módní návrhářka Tina Hollas. Tyto dvě ženy představily v nádherném prostředí ateliéru Tiny Hollas v rámci dvoudenního pop-upu svá díla.

Anna Kristyna Sion

Anna Kristyna milovala módu už jako dítě. Po ukončení studia oděvního návrhářství začala vytvářet šperky. Miluje nadčasovost kvalitních šperků. Se zaujetím tvoří osobité umělecké dílo, které nepodléhá módním trendům a předává se z matky na dceru a na další generace. Pokud (doufejme, že se tak nestane!) přijdou horší časy, lze zlatý šperk vždy prodat, a tak má i praktickou funkci: uchování další hodnoty.

V roce 2017 majitelka společnosti Imprint paní Naridtanan Palakavong Na Ayuthaya oslovila Annu Kristynu Sion, aby navrhla korunku pro Miss Supranational Thailand.

V těchto světových soutěžích je standardem, že koruna stojí nejméně 20 000 eur a je vyrobena z drahých kovů. „Tento úkol jsme nejen splnili, ale i překonali, když jsme vyrobili korunu z rhodiovaného stříbra posetou téměř 3000 kubickými zirkony a třemi diamanty. Koruna, inspirovaná českým kubismem, váží asi půl kilogramu a skládá se ze dvou odděleně fungujících částí: velké koruny, která je symbolem soutěže a nepředává se, a malé čelenky, která je trofejí pro vítěze“, vysvětluje Anna Kristyna Sion.

Mám dva směry své práce. Podílím se na tvorbě a celkovém rozvoji thajské značky Imprint. Do této kolekce patří jedinečný designový prsten IMPRINT, který se svým konceptem liší od ostatních masových šperků. Jedná se o „prsten s tajnou zprávou“, říká šperkařka Anna Kristyna Sion. „Prsten je vyráběn na přání klienta a tvoří ho například vzkaz, jméno, nebo symboly. Uznejte, kdo by netoužil po šperku s tajným vzkazem? Navíc takový bude na světě pouze jeden. A to ten váš,“ dodává.

Pop-up, foto Pavel Gwužď

Náušnice Anny Kristyny Sion „Angeles“ pomáhají dětem

Spolu s českou spisovatelkou Bárou Nesvadbovou a novinářkou Pavlínou Saudkovou jsme dlouho hledaly šperk, který by se stal „charitativním šperkem“ pro jejich krásný projekt Nadační fond Be Charity. Nakonec jsme se shodli, že co může pomoci dětem víc, než jejich andělíček strážný? Volba tedy padla na mé náušnice. Z prodeje každého páru pak věnuji 100% výtěžku na podporu projektů NF Be Charity.

Co se týče vlastní tvorby pod jménem Anna Kristyna Sion, řídí se návrhářka tím, co chce sama nosit. Oblíbení jsou její andělíčci a šperky s iniciálami dle přání budoucího majitele. Vybírat můžete z náušnic, náramků, náhrdelníků, přívěsků ze zlata v bílé, žluté nebo růžové barvě, ale třeba i v levnější stříbrné variantě. Sama návrhářka preferuje žluté zlato s diamanty.

Šperky z nabídky Anny Kristyny Sion

Tři nej
Anny Kristyny Sion

Nejoblíbenější šperk

Miluji všechny své šperky, žádný neoblíbený tedy nemám. Šperk, který by se mi nelíbil a nechtěla bych ho nosit, by mě nikdy nenapadlo navrhnout a už vůbec bych takový šperk nenabízela svým zákazníkům. Vytvářím jen takové šperky, které nosím ráda i já a za jejichž zpracováním a kvalitou si stojím. Přece si nebudu kazit své jméno. Mohu ale prozradit, že preferuji zlaté šperky s diamanty.

Nejprodávanější šperk

Rozhodně to jsou personalizované šperky IMPRINT, které v sobě ukrývají text dle přání klienta.

Největší úspěch

Korunka IMPRINT pro Miss Supranational Thailand. Ale i to, že mohu pracovat se zahraniční firmou, která se stále rozrůstá a v jejímž portfoliu se nacházejí opravdu kvalitní a drahocenné šperky.

Tina Hollas

Tina Hollas se nenechává ovlivňovat módními trendy, ale sází na nadčasovost a kvalitu. A proto její oděvy můžete nosit roky, aniž by vypadaly, že jsou out. Naopak, vypadají i po letech šik. Klientky nedají dopustit zejména na její originální gobelínové kabáty. Jsou tak výjimečné a pohodlné, že jakmile si kabátek koupíte, nezůstane jistojistě jen u jednoho kousku a chcete další a další…

Pracuji převážně s ušlechtilými materiály ve 100% BIO kvalitě. Jsem přesvědčená o jejich blahodárném působení na naše tělo. Moje tvorba reprezentuje uvolněnou sofistikovanou eleganci pro zralé osobnosti, pro které je ušlechtilost materiálu a důvtipná jednoduchost podtržením jejich osobního kouzla a sebevědomí. Modely jsou doplněny i vlastní řadou doplňků,“ říká Tina.

Své kolekce Tina Hollas doplňuje v průběhu sezony o nové modely. Návrhářka se zároveň intenzivně věnuje zakázkové tvorbě, která volně vyplývá z aktuálních či minulých kolekcí. Každá kolekce čítá minimum kusů, takže si zákaznice mohou být jisté, že na ulici ženu ve stejném kabátě rozhodně nepotkají.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.