Biocertifikace bez legrace: Jak poznat vhodnou kosmetiku

Jak v obchodě poznat správnou certifikaci, která je přesnou informací na vaši otázku, zda je kosmetika vhodná pro vás a vaší rodinu? Je to jednoduché. Stačí sledovat správné značky.

Poté, co se všeobecně začal zvyšovat zájem o zdraví a o ochranu přírody, přirozeně také vzrostla poptávka po šetrných kosmetických produktech. Výrobci se tohoto faktu rychle chopili a trh zaplavilo velké množství přírodních produktů, od drogerií po lékárny. Ne každá země ale zákonem přesně určuje, co může ve svém názvu nést slovo „přírodní“, a proto často dochází k matení spotřebitele, který si kupuje něco, o čem se mylně domnívá, že je šetrnější než běžná kosmetika, ale ve skutečnosti se složení nijak výrazně neliší.

Z tohoto důvodu začaly vznikat certifikační a kontrolní společnosti, které svými náročnými standardy zajišťují opravdovou kvalitu přírodních produktů. Přísně je hlídáno nejen složení (zákaz používání syntetických a škodlivých látek), ale také výrobní postupy (ekologická výroba, šetrné zacházení s ingrediencemi atd.) a mnohá další kritéria. Velký důraz je kladen především na ingredience – důležitý je jejich přírodní původ a velký počet certifikačních společností se zaměřuje na podmínku obsahu ingrediencí pocházejících z kontrolovaného ekologického zemědělství. Certifikační společnosti odsuzují testování na zvířatech a kácení tropických lesů, naopak proti těmto jevům, u klasické nepřírodní kosmetiky bohužel běžným, bojují. U produktů označených logem některé z těchto certifikačních společností si spotřebitel může být jistý jejich kvalitou.

Certifikát COSMOS ORGANIC znamená, že výrobek takto označený obsahuje min. 95 % surovin přírodního původu a z toho min. 20 % z celkového složení produktu musí být BIO, včetně vody.

Značka EAU THERMALE JONZAC si velice zakládá na svém bio-organickém složení a je nositelem nejvýznamnějších a mezinárodně uznávaných bio certifikátů. Tím se velmi významně odlišuje od konvenčních dermokosmetických přípravků.

Přípravky značky EAU THERMALE JONZAC jsou nositeli 3 certifikátů: COSMOS ORGANIC, COSMEBIO, A ECOCERT a splňují ty nejnáročnější normy kladené na bio organické dermokosmetické přípravky. 

Více také na Instagramu eauthermalejonzac_cz_sk a Facebooku EAU THERMALE JONCZAC SK, CZ

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.