Dejte své tělo do správné polohy a ulevte bolestem

V naší hektické době dáváme našemu tělu pořádně zabrat. Sezení u počítače, dívání se na televizi i do telefonu, špatný výběr matrace na spaní, nedostatek pohybu. Tyto a ještě další faktory našemu tělu nejen že neprospívají, ale mohou zapříčinit i veliké bolesti, které se budou postupem času zhoršovat. Ve Studiu Danah s námi poznejte Dornovu metodu, díky které zapomenete ne jenom na bolest zad a strnutí šíje, ale i na další problémy, které se špatným držením těla souvisí.

Co je Dornova metoda

Otcem této populární metody je Dieter Dorn, který díky problémům s páteří pátral po cvicích, které mu uleví od bolesti. Po mnoho let ji zdokonaloval, své zkušenosti předával dále a pomáhal lidem s obtížemi, u kterých i lékaři nevěděli jak dále. Tím vznikla Dornova metoda, jejíž obliba je rozšířena po celém světě.

Dornova metoda je založena na jemných základních cvicích, které uvádějí obratle a klouby do správné polohy a tím nejenom že pomáhají od bolesti, ale harmonizují celé tělo a otevírají tolik důležité brány energie a tak podporují jejich správné proudění v těle. Terapeut u klienta provádí kombinaci cviku (ruky, nohy či hlavy) a stlačení ošetřovaného místa. Vede klienta k hlubokému dýchání a tím se přirozeně a bezbolestně navrací klouby a obratle do původní polohy, aniž by docházelo k šokům ve vazech a svalech. Následuje okamžitá úleva od bolesti.

Pomůže každému

Velkou výhodou této metody je, že ji mohou cvičit jak malé děti, tak dospělí. Pomůže v akutní fázi i jako prevence správného držení těla a nejen to.

Spektrum použití je opravdu široké: od zmiňovaných kloubních (obratlových) obtíží, způsobujících výhřezy plotének, vybočené palce či posuny kostrče až po odstranění hučení v uších, střevních problémech nebo menstruačních bolestech.

A jak je to vlastně možné? „Úspěch Dornovy metody tkví ve ctění hesla, že je v těle vše propojeno. Narovnáním těla do správné a přirozené polohy dochází nejenom k uvolnění svalů, ale hlavně k odblokováním psychických problémů a zlepšení  toku energie v těle. Sami se přesvědčte u nás ve Studiu Danah, jaké to je, se cítit znovuzrozený. Naši terapeuti vás podrobně provedou celým procesem a případně doporučí udržovací cviky na doma nebo doplnění o SM systém.“ dodává své zkušenosti osobní terapeutka Dana Hodanová ze Studia Danah.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.