Finální obálka časopisu ELLE nafocena k filmu Havel

Hlavní představitelé připravovaného českého filmu HAVEL režiséra Slávka Horáka („Domácí péče“) se poprvé sešli před kamerou – k nafocení velké filmové obálky časopisu ELLE. „Zatímco Olgu jsem si od začátku představoval ztvárněnou Annou Geislerovou, ta hlavní otázka – KDO HO BUDE HRÁT? – byla dlouho nevyřešená,“ říká k obsazení režisér filmu Slávek Horák.

Po důkladném castingu našel ideálního představitele ve Viktoru Dvořákovi, pro kterého to bude zatím největší filmová role. Spolu s ním se ve filmu objeví také několik slavných jmen – Jiří Bartoška, Jenovéfa Boková, Martin Hofmann a v symbolických rolích také hlavní představitelé Horákova prvního filmu, Alena Mihulová a Bolek Polívka. Film HAVEL je inspirován disidentskými léty Václava Havla od roku 1968 do revoluce roku 1989 a premiéru v českých kinech bude mít příští léto.

Šéfredaktor Elle Petr Matějček k focení dodává: „Havel je jeden z nejvýraznějších filmových projektů poslední doby a bezpochyby bude i nejočekávanější českou premiérou roku 2020. Jsme rádi, že naše festivalové číslo mohlo odtajnit odpověď na otázku, která všechny filmové nadšence napadne hned jako první: Kdo ho bude hrát?“

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.