Jak začít sex? U žen vítězí doteky a romantická gesta

Jak svému partnerovi či partnerce naznačit, že chcete sex? Zajímavou odpověď přinesla nedávná studie společnosti Lovehoney. Podle ní ženy dávají přednost fyzickým dotekům a romantickým gestům, muži naopak ocení, když si o sex řekne partnerka napřímo.

Přestože existuje mnoho způsobů, jak zahájit sex, tím nejoblíbenějším zůstává pro lidi fyzický kontakt, tedy například polibky, mazlení a něžné doteky. V nedávném průzkumu společnosti Lovehoney se pro tuto formu vyslovilo 51 % respondentů. „Fyzický kontakt představuje bezprostřední a přímý způsob komunikace, tvoří intimní tělesné spojení. Dráždivý, lechtavý či jinak eroticky nabitý dotek může snadno vyvolat vzrušení, a to jak fyzické, tak psychické,“ popisuje Veronika Kubíčková, sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.cz.

Na druhém místě pak stojí romantická gesta, která preferuje 49 % lidí. Pro 47 % lidí jsou favoritem nonverbální náznaky, jako oční kontakt či řeč těla. Mezi šestici nejoblíbenějších forem zahájení pak dle studie patří také přímá komunikace (44 % respondentů), oboustranná iniciativa (41 % respondentů) a textová komunikace (27 % respondentů).

Ženy mají rády romantické lákání, muži jasně vyslovený souhlas

Průzkum přitom ukázal některé rozdíly dle pohlaví i věku. Ženy mají například ve shodné míře, konkrétně v 52 % případů, v oblibě jak fyzický dotek, tak romantická gesta. Naopak jen 22 % preferuje textovou komunikaci, tu přímou pak pouhých 36 % dam. U mužů naopak s 52 % vede přímá komunikace, která zahrnuje jasně formulovaný souhlas se sexem. Nejméně mužů pak dává přednost textové komunikaci a neverbálním náznakům (shodně 33 %).

Starší lidé vyzývají partnery k sexu příměji

Co se věku týče, studie napovídá, že s přibývajícím věkem se způsob, jakým lidé chtějí sex iniciovat, významněji mění. Lidé od 18 do 35 let dávají přednost romantickým gestům, které patří mezi méně přímé formy zahájení. Po čtyřicítce se lidé naopak stávají přímějšími a nejoblíbenější formou je u nich fyzický dotyk. „Lidé ve vyšším věku častěji bývají v dlouhodobém vztahu, takže lze předpokládat, že se u nich v sexuálních návycích ustálily určité vzorce chování, což znamená, že spolu dokážou efektivněji komunikovat a vědí, co jaké gesto či dotyk znamená. Také už nebývají v oblasti intimity tak nejistí, takže se neobávají přímější formy iniciace,“ vysvětlila sexpertka Veronika Kubíčková.

RuzovySlon.cz již 21 let provází světem sexu a mění pohled české populace na něj. V prodejně i e-shopu odborníci vybírají nejzajímavější erotické pomůcky z celého světa, které jsou ideálním prostředkem k experimentům s vlastní sexualitou, posouvání hranic a oživení stereotypního sexu. Součástí odborného poradenství je také tvorba instruktážních videí a testování erotických hraček.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.