Kapacity alpských středisek jsou téměř naplněné

Rekordní zimní sezona

Situace na českých a zahraničních horách se po přívalech sněhu pomalu uklidňuje. Lyžařské areály se navrátily k běžnému provozu a cestovní kanceláře hlásí posledních pár míst v jinak téměř vyprodaných Alpách.

Lyžování v Alpách

Jarní prázdniny se blíží a statisíce Čechů se je chystají strávit na alpských i tuzemských sjezdovkách. Ze statistik Asociace cestovních kanceláří ČR vyplývá, že cestovní kanceláře prodaly o 10 % zájezdů více než loni touto dobou. Kapacity alpských středisek jsou tak téměř naplněné. Last minute nabídka je výrazně omezenější než v případě letní dovolené.

„Na jarní prázdniny máme nabídku na lyžování v Rakousku poměrně přebranou, zbývá posledních pár kapacit. Velmi vytíženým termínem bude období Masopustu, který letos připadá na první týden v březnu,“ uvedl Udo Wichert z CK Neckermann.

„V prázdninových termínech máme volné kapacity ve střediscích Dachstein West, Zillertal nebo v Obertilliachu ve Východním Tyrolsku. V případě Itálie lze vybírat dovolenou v Monte Bondone, Aprice nebo v oblíbeném středisku Val di Fiemme / Oberregen,“ doplňuje Jan Bezděk z NEV-DAMY.

Jarní prázdniny jsou každoročně považovány za vrchol zimní sezony. Podle Stanislava Zímy z Exim Tours se také mění trendy v cestování během tohoto období. „Zatímco třeba v okrajových termínech Češi pobyty v Alpách zkracují, během února a března volí převážně týdenní pobyty,“ uvádí.

Zájemci o netradiční lyžování mimo alpské a české sjezdovky mohou zamířit i do exotičtějších oblastí. „Dlouhodobě nejprodávanější zájezdy registrujeme na Ukrajině, zejména střediska Dragobrat a Bukovel,“ zmiňuje Aleš Paděra z CK Alpina.

Češi svou lyžařskou dovolenou často doplňují wellness programy. „I na českých horách je zájem o hotely vyšší kategorie s wellness zázemím. Obdobná situace je rovněž u pobytů na slovenských horách. Na Slovensku jsou vyhledávaná střediska v Tatrách, Liptově nebo u Rajeckých Teplic, odkud je to blízko do termálních aquaparků a lázní,“ upřesňuje Petr Krč z CK Atis.

ACK ČR doporučuje se před cestou na hory vždy informovat na stránkách automotoklubů nebo u cestovní kanceláře na aktuální dopravní situaci a stav lyžařských areálů. Na značených sjezdových tratích nemusí mít lyžaři obavy, zájemci o freeride a skialpinisti musí být však velmi obezřetní a dbát pokynů horské služby kvůli lavinovému nebezpečí.

TOP 3 NEJPRODÁVANĚJŠÍ STŘEDISKA V ALPÁCH
RAKOUSKOITÁLIEFRANCIE
Skiwelt Wilder Kaiser – BrixentalVal di Fiemme / ObereggenAlpe d´Huez
Dachstein WestTonale / Ponte di LegnoSerre Chevalier
NassfeldMadonna di Campiglio – PinzoloRisoul / Var

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.