Na zimní dovolenou třeba i v karavanu

Karavany a obytné vozy se u nás stávají stále oblíbenějším dopravním prostředkem na dovolenou. Pronájem karavanu se stává pro mnohé již trendem.

Stále častěji můžeme na našich cestách vidět karavany, které si Češi na dovolenou půjčují.  Oblíbené jsou především luxusní modely, které poskytnou rodinám na dovolené maximální komfort.  Půjčit si karavan můžete jak na čtrnáctidenní dovolenou, tak na prodloužený víkend. Máte tak skvělou šanci si karavaning zkusit. Třeba si jej tak oblíbíte, že budete uvažovat  o koupi vlastního pojízdného ubytování.

Kam nejčastěji s karavanem míříme?

Nejoblíbenější destinací, i na cesty s karavanem, je Chorvatsko a hned za ním již tradičně Itálie. Velmi oblíbeným místem je jezero Lago di Garda. Co ale zkusit cestu například do Norska? Naopak čím dál méně míříme s karavany do Francie.

Na trhu najdete více jak 170 půjčoven karavanů a obytných vozů. Nejčastěji si karavany půjčují rodiny s dětmi a senioři. V České republice se cestování s karavanem věnuje okolo 5000 lidí, další tisíce si tato vozidla půjčují pouze nárazově. Karavan lze využívat i pro zimní rekreaci, kdy v Rakousku a Švýcarsku najdete v zimních střediscích kempy pro karavany.

Dnes lze díky připojení internetu po celém světě i z karavanu podnikat. Vaše práce je pro vás tak dlouhodobou dovolenou. Tímto nomádským životem žijí nejen dobrodružně založení jedinci, ale tak celé rodiny. Pronájem přívěsu je pak jednou z možností, jak rychle a levně procestovat oblíbená místa. Půjčit si karavan či obytný přívěs není nijak nákladnou záležitostí. K řízení vám stačí řidičský průkaz sk. B, takže je jízda s karavanem dostupná pro každého řidiče. Nejste závislí na hotelech a penzionech, stačí zaparkovat v kempu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.