Neuvěřitelné: Nestihl svůj pohřeb

V Malostranské besedě se křtilo. Nebyly to však křtiny nejmladšího potomka světských, nýbrž nového videoklipu skupiny Circus Brothers s názvem Nestíhám. A jak to už na koncertech kapely Circus Brothers bývá, hodně se tancovalo, zpívalo a veselilo. Na parketě křepčily i kmotry videoklipu Sandra Nováková, Ivana Jirešová, Sára Rychlíková, Bára Šampalíková a Zuska Velichová. 

Circis Brothers – Nestíhám: youtu.be/nestiham

Kapela inspirovaná balkánskou dechovkou, kterou však interpretuje po svém, vydala druhý singl z připravovaného alba. Písnička nese název Nestíhám a jak nás informoval frontman kapely Eliáš Jeřábek, napsal ji sám život. V Malostranské besedě, kde se křtil videoklip k singlu, bylo skutečně živo. „Cirkus v názvu naší kapely vyjadřuje určitou svobodu a energický chaos, který je pro naši hudbu typický. Hudebně se nechceme omezovat na jeden žánr a snažíme se vytvářet originální zvuk naší kapely. Z toho už se stal v podstatě samostatný žánr, kterému my říkáme disco-balkan,“ vysvětluje zpěvák kapely Circus Brothers, Eliáš Jeřábek.

Rozverné postavičky z videoklipu se zhmotnily i na křtu. Mezi hosty se proplétali banán, panoš i liliput a pro tuto speciální příležitost vstala z mrtvých i legenda české popkultury Jirka Kára, který málem nestihl svou vlastní svatbu. „Klipy, kde je celou podstatou pár záběrů na kapelu, nás moc nebaví. Máme rádi příběhy, rozličné postavy a rádi v klipu písničku nějak parafrázujeme,“ říká klarinetista kapely, Tomáš Kůgel.

Vrcholem křtu byl paradoxně pohřeb frontmana kapely, Eliáše Jeřábka, který dorazil i na něj se značným zpožděním. Smuteční řeč byla již téměř v polovině, když se umrlec nasoukal do rakve. „Vůbec se Eliášovi nedivím, že přišel pozdě, já teď také sotva stíhám,“ smála se jedna z kmotřiček, herečka Zuska Velichová. „Shon a stres jsou podle mě dost aktuální témata, jsem proto ráda, že tohle téma kluci zpracovali s humorem a nadsázkou. Na Circus Brothers se mi líbí, že jsou kluci takoví temperamentní „řízci“, kteří tvoří hudbu s nadhledem a nebojí se udělat si srandu ze sebe ani ze své hudby,“ dodala herečka. Za pravdu jí dala i zpěvačka Bára Šampalíková. „Kapela Circus Brothers je hlavně složení úžasných muzikantů. Hrají skvělou hudbu, a ještě se na ně dobře dívá, protože dělají parádní show. Kluky bych pozvala asi na jakýkoliv večírek, protože dokáží rozproudit i tu nejnudnější party,“ konstatuje šansoniérka Šampalíková. 

Kmotrou klipu se stala i velká fanynka Circus Brothers, herečka Sandra Nováková. „Circus Brothers patří mezi mé nejoblíbenější kapely. Je to žánr, který je mému srdci hodně blízký. Při poslechu jejich hudby zapomenu na starosti, zlepší se mi nálada a rozproudí krev v žilách. Proto pravidelně zveme kapelu i na Barování, což je takový hudební, částečně improvizační večer, který pořádám s Filipem Rajmontem. Když hrají Circus Brothers, tak je konec oficiálního programu teprve začátek pořádného večírku. To jsou ty večery, které končívají až s východem slunce,“ vypráví s úsměvem herečka Sandra Nováková.

Nejde o první spolupráci Sandry a Eliáše. Sandry manžel, režisér Vojtěch Moravec, použil do svého nového celovečerního filmu Hádkovi hudbu kapely, kterou Eliáš Jeřábek složil a také zpívá. Samotnou kapelu Circus Brothers si pak Sandra Nováková zve na své proslulé večerní pořady Barování. Jejich písně jste mimo jiné mohli zaslechnout ve webovém seriálu Liga mužské moudrosti od známého scénáristy Petra Kolečka.

Na křtu jsme potkali i Ivanu Jirešovou, která si dle svých slov nenechá ujít pořádnou tancovačku. „Miluju, když můžu na koncertě tančit. Bohužel pro mé spoluúčastníky, vždycky musím být v kotli, tam je totiž správná atmosféra. Střídám poskakování s „tancem svatého Víta“. Na Circus Brothers mě baví hlavně rytmus a dechová sekce jejich energického arzenálu,“ říká úspěšná herečka.

Kapela, která je stálicí české klubové a festivalové scény, připravuje své druhé album. „Máme za sebou první desku s názvem #Vjeržim. Momentálně pracujeme na druhé desce, kterou budeme křtít 9. listopadu v Akropolis. Písničku Nestíhám uslyšíte právě na druhém albu,“ říká Eliáš Jeřábek. Circus Brothers disponují širokou nástrojovou škálou, jak je i ve videoklipu vidět a slyšet. V poslední době jsme arzenál rozšířili a nástrojové schéma tvoří heligon, trombon, baskřídlovka, klarinet, housle, klávesy, elektrická a akustická kytara a bicí. Některé nástroje samozřejmě střídáme a vše je doplněno o syntetizér, na který hraje náš heligonista,“ vyjmenovává frontman Jeřábek.

Pozvat si tuto kapelu na jakoukoliv akci je skvělá volba. I když se s nimi setkáte poprvé, okamžitě vás chytne melodičnost a všechny rychle roztančí.

Foto: Jaroslav Hauer

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.