Pomozte s námi mamince, která se stará o postiženého Míšu

Michael je půlroční kluk z Golčova Jeníkova, který se narodil s těžkou poruchou mozku a jeho máma o něj doma sama pečuje. Je to 24hodinová péče a není to pro ni vůbec snadné. Prognóza Michaelka není dobrá, postupně se objevují další zdravotní potíže, ale přesto dělá svým blízkým radost tím, jak roste a dělá drobné pokroky.

Komu pomůžeme?

Michael se narodil s těžkou poruchou mozku. Původně nikdo nečekal, že by se dožil dalšího rána, ale před pár dny oslavil půl roku. Mnoho prvních týdnů života strávil s maminkou v nemocnici, nejdříve v Praze u Apolináře, pak v Hořovicích. Maminka se o chlapečka s těžkým postižením a velmi nejasnou budoucností stará doma. Musela se naučit spoustu věcí, které v nemocnici dělají zdravotní sestry, navštěvují spoustu doktorů, a postupně se objevují další potíže.

Teď museli být zase několik dnů v nemocnici, ale už se zase chystají zpět domů. S péčí o Michaelka mamince pomáhá jen babička. K životu doma ale potřebují spoustu pomůcek, které sami koupit nezvládnou.

Sbírka na Donio: https://www.donio.cz/ProMichaelka

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na několik praktických věcí, které mé mamince usnadní starat se o mě doma a mě usnadní život. S lepším a bezpečnějším dýcháním pomůže čistička vzduch, a také zvlhčovač vzduchu. Velkou radost mi dělá koupání a je to pro mě i trochu rehabilitace. K němu bych potřeboval polohovací lehátko.

S jídlem to mám obtížné, většinou ho dostávám do sondy a brzy do Pegu, který mi udělají lékaři, ale u jídla potřebuji sedět v jídelní židličce. Jezdím pořád po doktorech, bez toho to nejde. K tomu potřebuji autosedačku. Nedokážu sám odkašlat hleny a potřebuji pořád odsávat. Odsávačka je pro mě naprosto nezbytná.

Brzy budu potřebovat novou postýlku. A nakonec abych mohl jezdit ven, hodil by se nám sportovní zdravotní kočár s příslušenstvím, do té doby, než by nám s tím pomohla třeba zdravotní pojišťovna. Pokud by se vybralo peněz více, využili by je ke koupi příslušenství k odsávačce (cévky atd.), inhalátoru, případně saturačních hodinek.

Děkuji všem za pomoc. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.