První oslava muzea moderního umění v japonském Tokiu

Muzeum moderního umění MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless, které společně vlastní společnost Mori Building Co., Ltd, přední developer městské krajiny, a skupina předních světových umělců zaměřených na digitální umění teamLab, oznámilo, že oslavilo 21. června rok výročí od svého otevření.

Muzeum přivítalo 2,3 milionů návštěvníků z více než 160 zemí

Muzeum bylo vybudováno na základě koncepce zážitkové expozice bez hranic, která s návštěvníky fyzicky komunikuje, umožňuje jim jedinečným způsobem vzájemně působit i na ostatní návštěvníky a zanechává v nich pocit respektu a hluboký emocionální zážitek. Za první rok přilákalo muzeum kolem 2,3 milionu návštěvníků z více než 160 zemí, podobně jako další přední japonská muzea, například Národní muzeum v Tokiu a Muzeum současného umění 21. století ve městě Kanazawa.

Muzeum navíc, jako přední destinace v japonském Tokiu, přispělo i k oživení nedaleké oblasti nábřeží. Od otevření muzea zaznamenala nejbližší železniční zastávka u muzea Aomi Station na trati Yurikamome Line o polovinu víc cestujících a počet návštěvníků nedalekého nákupního centra VenusFort stoupl oproti loňskému roku o 20%.

Kolem poloviny z 2,3 milionu návštěvníků přijelo ze zámoří

Počet návštěvníků za první rok činil zhruba 2,3 miliony, z čehož polovina přijela ze zámoří, z více než 160 zemí, tj. 80% všech světových zemí. Nejvíce návštěvníků přijelo ze Spojených států amerických, následovala Austrálie a Čína, z čehož vyplývá, že muzeum láká zájemce i z daleka a nejen z okolních zemí. Průzkum provedený muzeem rovněž odhalil, že téměř polovina všech návštěvníků ze zahraničí přijela do Japonska zejména proto, aby navštívili toto muzeum.

Číslo 2,3 milionu návštěvníků odpovídá dalším předním muzeím v Japonsku, jako například Národnímu muzeu v Tokiu a Muzeu současného umění 21. století ve městě Kanazawa. Po otevření muzea byly vstupenky v předprodeji vyprodány na následující tři měsíce a před zahájením otevírací doby se před pokladnami o svátcích a o víkendech stále ještě tvoří fronty více než 100 návštěvníků.

Přispívá k oživení tokijského nábřeží pomocí umění a kultury

Od otevření muzea výrazně stoupl počet návštěvníků nábřežní oblasti Tokia, včetně části Odaiba. Nejbližší železniční stanice od muzea Aomi Station na trati Yurikamome Line, zaznamenala nárůst počtu cetsujících o 50% a počet návštěvníků nedalekého nákupního centra VenusFort stoupl o 20%. Muzeum rovněž rozšířilo služby pro zákazníky, aby pomohlo simulovat prodej na celém nábřeží.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.