Realizujte čištění odpadů jako profesionál

Odpad se může ucpat u dřezu i umyvadla. Patří to k těm vůbec nejčastějším závadám, na které můžete u sebe doma narazit. Jak si s čištěním odpadů poradit svépomocí a co dělat, když jakékoli rady selžou?

Správná technika, základ úspěšného čištění

Na čištění odpadů nemusíte hned volat instalatéra. Drobnou nehodu vyřešíte i sami. Finančně se vám tento pokus vyplatí určitě, firmě byste museli zaplatit jak za práci, tak i za cestu. Nejčastější příčinou ucpaného odpadu jsou vlasy, chlupy, případně tuk. Ucpávku je tedy potřeba odstranit.

Čištění odpadů nenechávejte na poslední chvíli

Velmi spolehlivý pomocník na čištění odpadů, kterého byste měli mít doma, je obyčejný zvon. Klíčem pro úspěch při jeho použití je správná pozice. Nesmí totiž nikudy unikat vzduch. Pokud zvon přiložíte správně, na několik rázných pohybů by se vám mělo podařit ucpávku uvolnit. Manipulace se zvonem rozhodně není záležitostí fyzické síly, jde spíše o šikovnost.

Další efektivní postupy čištění odpadů

Dalším efektivním trikem na čištění odpadů je použití instalatérského pera. I pružina je pomůckou, kterou si můžete běžně koupit například v hobby marketu. Jedná se o velmi účinný a nijak finančně náročný postup, který ke zprůchodnění odpadů používají i profesionální instalatéři. Drobný háček tkví v tom, že si budete muset přizvat pomocníka a že si možná navzájem budete u této činnosti poněkud překážet, jedná se totiž o postup, k němuž musíte mít určitý grif.

Jinou alternativu představují chemické prostředky na čištění odpadů. Co se týče jejich použití, musíte být ovšem mimořádně opatrní a mnozí odborníci před nimi varují. Pokud s chemií nechcete mít co do činění, můžete ji nahradit ryze přírodní cestou.

Biologické přípravky na čištění odpadů jsou založeny na bázi enzymů a jsou oproti agresivním chemikáliím šetrnější metodou, která vás zbaví problému. Rozkládají organické usazeniny a jsou vhodné pro použití v koupelnách i kuchyních.

Kdy amatérské čištění odpadů nepomůže

Pokud tkví problém hlouběji v potrubí, amatérské čištění odpadů samozřejmě už nepomůže. Sami tuto situaci nevyřešíte a budete instalatéry muset volat. Podobně laický zásah nestačí ve chvíli, kdy je potrubí nekvalitně zkonstruované. Problém může být i mimo dům ve stoupačkách a ani tady nemá smysl se neodborně snažit o nápravu.

Naštěstí ale existují společnosti, které se na čištění odpadů specializují a vyřeší za vás i havarijní stavy, při kterých je rychlost zásahu zcela zásadní. Čistič Viktor, to jsou dlouholeté zkušenosti s čištěním odpadů a kanalizací bytových i nebytových prostor, rychlost, spolehlivost a nízké ceny. Výjezd je možno realizovat v rámci lokality Prahy a středních Čech. Stačí kontaktovat dispečink, který funguje nonstop. Společnost zajišťuje opravy, preventivní čištění i revize odpadů.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.