Tipy na knihy pod stromeček

Ke knihám, které by letos rozhodně neměly chybět pod vánočním stromečkem, patří letošní pokračování bestselleru Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové Sama sebou, nová kniha od Larse Keplera Lazar nebo unikátní kniha Jan Werich za oponou plná dosud neznámých fotografií z umělcova života. Inspirujte se tipy na nejlepší knihy z Luxoru, které o Vánocích zaručeně potěší jak děti, tak i dospělé.

Knihy pod stromeček

Jak vypadají včely a jejich domovy? Jaké mají zvyky, jak tančí a proč to dělají? Všechny tyto otázky dětem zodpoví kniha Včely od Piotra Sochy. Zvídavým školákům ale i studentům by neměla pod stromečkem chybět neopakovatelná encyklopedie Dobrých 100 od Renáty Fučíkové, která mapuje nejlepší okamžiky posledních sta let naší země. Obrazová publikace na více než 200 stranách nabízí výběr událostí, vynálezů, děl, ale i věcí každodenní potřeby, které měly a mnohdy stále mají na Českou republiku pozitivní dopad.

Louisa Clarková z bestsellerů Jojo Moyesové Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Sama sebou. Má novou práci v New Yorku, její přítel ovšem žije v Londýně a vůbec to není tak idylické, jak si představovala. Z české literatury by v knihovně neměla chybět novinka Patrika Hartla Nejlepší víkend, která vypráví o předsevzetích a změnách v životě trojice partnerů. Jeden rok, padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené, to je dost času na změnu čehokoli….

Rodičům by se mohlo hodit knižní zpracování kurzů a seminářů od světově uznávaného kouče Jana Mühlfeita a lektorky Katky Novotné Odemykání dětského potenciálu. Ti ukazují, jak mohou rodiče rozeznat, v čem děti vynikají, proč je důležité pomoct dětem objevit skryté talenty a jak je z pozice rodičů podpořit v rozvíjení jejich silných stránek. Pro široký okruh obdivovatelů Jana Wericha bude pastvou pro oči unikátní kniha Jan Werich za oponou od Jiřího Janouška. Kniha přináší na tři stovky fotografií z umělcova rodinného archivu, které mapují jeho život, ale také poodhalují Werichovy méně známé tváře – světáckého dandyho, geniálního komika, advokáta proletářů, kumpána známých umělců i neznámých rybářů, obskakovaného pacienta i osamělého Mistra.

Pro ty, kdo dávají přednost napětí a krimi, bude ideálním dárkem novinka od Larse Keplera Lazar. Záhady a tajemství se skrývají i v thrilleru Kříďák od C. J. Tudora, od kterého se nedá odtrhnout. Nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… Strach, že vás někdo nebo něco sleduje.

Ačkoli je čtení v pohodlném křesle za mrazivých dnů velmi příjemné, je důležité zaměřovat se i na pohyb, upozorňuje renomovaný fyzioterapeut Pavel Kolář v knižním rozhovoru Labyrint pohybu. Pavel Kolář odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v organismu se nic neděje náhodně, a vysvětluje, proč bolí rameno, když má člověk nádor plic nebo proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když záda pekelně bolí.

A pokud někoho zajímá, jak žijí šumavští poustevníci a samotáři, rozhodně by si neměl nechat ujít již třetí vydání úspěšného titulu Raději zešílet v divočině od Aleše Palána a Jana Šibíka, které vychází na luxusním italském křídovém papíře. Osm rozhovorů s lidmi žijícími dlouhodobě mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.