Uber ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha

Po mimořádně úspěšných třech ročnících, ve kterých lidé spolu s Uberem darovali dohromady přes 5 tun potravin, čistících a hygienických potřeb, mají i tento rok cestující šanci opět pomáhat. Stačí si ve čtvrtek  25. ledna 2018, mezi 13:00 a 18:00 hod., otevřít aplikaci Uber, ve spodním menu vybrat možnost Daruj Jídlo a objednat speciální vozidlo Uber, které trvanlivé potraviny bezplatně vyzvedne a odveze je do Potravinové banky Praha. Ta všechno zkontroluje a darované potraviny rozdělí všem potřebným – například svobodným maminkám, sociálně slabším rodinám, charitám a azylovým domům.

Jasný a jednoduchý koncept projektu Daruj jídlo českou i slovenskou veřejnost nadchl, důkazem je nejen již čtvrtý ročník akce, ale především množství zapojených jednotlivců, kolektivů ale i celých firem, které díky bezplatnému odvozu darovali v obou zemích celkem přes 5 tun potravin, čistících a hygienických prostředků, nebo například i plenek. Za mimořádný úspěch považuje Uber a Potravinová banka i fakt, že množství darovaných potravin každý rok kontinuálně roste. Jen v loňském roce uživatelé Uber během 4 hodin v Praze vybrali více než jednu tunu trvanlivých potravin. „V Česku stále žije mnoho lidí v těžké životní situaci, do které se přitom často nedostali vlastní vinou. Uživatelé naší aplikace ukazují, že jim osudy jiných lidí nejsou lhostejné a dokáží se spojit pro dobrou věc. Žádná pomoc přitom není malá, zapojit se mohou jednotlivci, ale i firmy, budeme rádi za jakýkoliv příspěvek,“ říká Tomáš Peťovský, generální ředitel Uber ČR a SR.

V uplynulých třech letech lidé darovali pomocí Uberu a Potravinové banky  trvanlivé mléko, mouku, masové a rybí konzervy. Potřebným lidem v nouzi moc pomohli například i drogistické zboží a kosmetika.

Tento rok se Sbírka Daruj jídlo také zaměřuje na trvanlivé potraviny, jako jsou konzervy všeho druhu (paštiky, rybí a masové konzervy), luštěniny, instantní polévky, rýže, těstoviny, cukr, káva, čaj, olej, sirupy, džemy, kompoty, krupice, piškoty, cereálie, nápoje v obalech tetra-pack (mléko, džusy), sůl, vegeta a různé koření. Darovat je možné i čisticí a hygienické potřeby – mýdla, saponáty, toaletní papír či dětské pleny.

Máme velkou radost, že nás Uber přizval již do čtvrtého ročníku této úspěšné sbírky potravin. Těšíme se z každé podobné příležitosti, díky které pomáháme těm méně šťastným. Věřím, že i tento rok bude pro sbírku rekordní – jsme připraveni personálně i kapacitně na všechny dary, uvedla Věra Doušová z Potravinové banky Praha. V uplynulých letech se do charitativní sbírky Daruj jídlo zapojily i desítky firem. I tento rok proto Uber nabízí možnost po vyplnění speciálního formuláře dohodnout si individuální čas a vozidlo, které přijde větší dary vyzvednout.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.