3 jednoduché kroky ke zdravé a krásné pleti

Jak to jen ostatní ženy dělají – jejich pleť vypadá skvěle, zatímco ta vaše je plná nedokonalostí. Přitom máte doma nespočet kosmetických přípravků a pravidelně je používáte… Možná jste vsadila na pomocníky, kteří fungují jen v reklamách. Anebo nedodržujte základní pravidla. Každopádně buďte v klidu, protože po přečtení následujících tipů budete vědět, jak se zbavit pupínků, předejít vysoušení i nadměrné tvorbě mazu. Budete se lépe cítit i vypadat.

1) Make-up a líčidla do postele nepatří

Je nadmíru jasné, že po náročném dni nemáte na důkladné čištění pleti ani pomyšlení. Vždyť zítra bude taky den a těch „pár hodin“, po které budete mít na tváři make-up a líčidla, vaše pleť přece přežije… Ano, přežije, ale dá vám najevo, že se jí váš laxní přístup ani trochu nelíbí. V noci se pleť regeneruje, a proto ji musíte řádně připravit. Jakékoliv nečistoty jsou nežádoucí – musíte je odstranit.

Pokud význam večerního čištění pleti podceňujete soustavně, není divu, že stále bojujete s akné, i když máte období puberty dávno za sebou. Zkrášlovací kosmetika zanáší póry a ideální je nepoužívat ji vůbec – natož ji mít na tváři i v noci.

Spoustu starostí a času vám ušetří vhodně zvolená micelární voda. Přípravek čistí pokožku do hloubky a zanechává ji vláčnou a hydratovanou. S její pomocí se snadno zbavíte i voděodolného make-upu, těžkých kovů, výfukových plynů a velmi jemných nečistot.

A kterou značku zvolit? Dejte na doporučení předních dermatologů a vyberte si odpovídající variantu micelární vody z nabídky francouzského značky Bioderma. Nechybí v ní ani micelární voda pro citlivou kůži – Sensibio H2O. Všechny roztoky jsou hypoalergenní, bez obsahu alkoholu a parabenů. Nenarušují přirozený biofilm a chrání pokožku ještě dlouho po vyčištění.

Do článku prosím vložit video jako embed (s možností přehrání v článku) zarovnané na střed:

2) Odumřelé buňky nemají na pokožce co pohledávat

Je pleťový peeling prospěšný, nebo byste se mu měla vyhýbat obloukem? Záleží na způsobu, jakým proceduru provedete. Obecně je odstranění odumřelých buněk a nečistot velmi prospěšné, ovšem pouze za předpokladu, že je provedeno šetrně.

Názory na peeling se poněkud rozcházejí, a zatímco někteří odborníci preferují zvýšenou frekvenci, jiní proceduru zcela zatracují. Jak s tím naložíte vy, je na vás. Opatrně provedený peeling vaší pleti uleví a připraví ji na další procesy. Jednou za dva týdny či za měsíc vám rozhodně neuškodí!

3) Pleť je zrcadlem životosprávy

Pravidelné čištění micelární vodou a peeling představují hlavní pilíř péče o pleť, ale v případě nedostatku potřebných živin ji do vynikající formy nedostanete. Zamyslete se proto nad svým jídelníčkem a začleňte do něj potraviny s obsahem vitamínů (A, B2, B3, B7, C, F a K) a dalších důležitých látek (esenciální mastné kyseliny, zinek, selen…).

Na stavu pleti se může výrazně podepsat nedostatek tekutin. Pokud máte problém s dodržováním pitného režimu, zapracujte na něm a zajistěte organismu optimální příjem čisté vody. Bez PETky v kabelce do ulic nevyrážejte!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.