Výstava AMBIT ART podpoří dražbou vážně nemocné děti

Výstava AMBIT ART v Praze podpoří dražbou uměleckých děl vážně nemocné děti

V pondělí 29. dubna se Františkánský klášter při kostele Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze proměnil v přehlídku umění AMBIT ART 2019. Sedmý ročník právě představuje více než stovku děl od známých českých umělců, které nejenže těší svou uměleckou hodnotou, ale pomohou i dobré věci. Už v úterý 14. května v 18 hodin začne dražba uměleckých děl, darovaných výtvarníky neziskové organizaci Život dětem. Výtěžek z aukce je určen rodinám s vážně nemocnými dětmi, kterým Život dětem pomáhá už 19 let.

Nadace Život dětem

Život dětem děkuje pořadatelům výstavy AMBIT ART 2019, že do programu zahrnuli benefiční aukci na podporu nemocných dětí a jejich rodin. Výtěžek organizace použije na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů, zkrátka na vše, co budou děti aktuálně potřebovat nejvíce.

Výstava AMBIT ART má již sedmiletou tradici, vystaveno je více než sto uměleckých děl, které svou barevností a různými materiály a technikami nabízejí divákům nevšední zážitek. K vidění jsou keramika Veroniky Hejhalové, obrazy Marcely Levinské, sochy Milana Brothánka a Martina Skaly, skleněné objekty Karla Malivánka a Jaroslava Svobody, kované objekty Zdeňka Mittnera a dřevěná díla Milana Brothánka. Výstava v prostorách ambitu kláštera františkánů na Jungmannově náměstí 18 v Praze 1 potrvá až do soboty 18. května. Vstup je zdarma.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.