Bizarní důvody, které lidem brání k dosažení orgasmu

Podle nedávného průzkumu orgasmus předstírá až 46 % žen a 38 % mužů. Nejvíce z řad generace mileniálů. Ačkoliv tím chtějí nejčastěji uspíšit konec milování, motivuje je k tomu i řada faktorů, které jim brání orgasmu dosáhnout. A ty jsou mnohdy bizarní. Pro 40 % lidí je tímto faktorem zápach z úst druhého partnera, pro třetinu populace nevhodná sexuální poloha, roli hraje i teplota či osvětlení místnosti.

Přestože je kvalitní sex doprovázený orgasmem ideálním cílem milostného života partnerů, ne všichni jej bez obtíží dosahují. Mnozí ho dokonce pravidelně předstírají. Podle nedávného průzkumu webové platformy Innerbody celých 46 % žen a 38 % mužů přiznává, že svá vyvrcholení pravidelně předstírají. Z celkových 1119 respondentů se falešný orgasmus nejčastěji týkal generace mileniálů (v asi 48 % případů), v nejmladší generaci Z byl podíl „předstíračů“ zhruba 28 %, u generace X pak téměř 21 %.

Nejčastějším důvodem, proč lidé orgasmus předstírali, byl fakt, že tím chtěli uspíšit konec milování. Tento důvod přiznalo skoro 24 % žen a 21 % mužů. Přibližně pětina žen a 15 % mužů se k tomuto „podvodu“ uchýlilo, protože nechtěli zranit city partnera či partnerky. Z dalších důvodů pak lidé jmenovali to, že je předstírání sexuálně nabudí, případně jim pomůže dosáhnout orgasmu skutečného.

V orgasmu lidem brání zápach z úst partnera i zvolená pozice

K motivaci lidí předstírat vyvrcholení může přispívat i to, že se jim skutečný orgasmus nedaří. A ve zmiňovaném zahraničním průzkumu lidé sdíleli právě i faktory, které jim k dosažení vyvrcholení bránily. „Pro 4 z 10 lidí je překážkou zápach z úst partnera či partnerky, který jim milostný zážitek znepříjemňuje. Třetině pak v orgasmu brání zvolená sexuální pozice, zhruba 31 % poté teplota či osvětlení v místnosti. Tři z deseti lidí přiznávají niternější problém, a to přehnané přemítání nad sexuálním aktem,“ popisuje výsledky výzkumu Adam Durčák ze společnosti Ruzovyslon.cz s tím, že většina z těchto faktorů by se dala vyřešit prostou taktní komunikací s partnerem.

A jak to mají Češi a Češky?

Předstírání orgasmu není neobvyklé ani v tuzemské populaci. Podle letošního průzkumu, který pro společnost Růžový slon vypracovala agentura Ipsos, jej párkrát v životě předstíralo asi 21 % Čechů a 66 % Češek. „K pravidelnému předstírání vyvrcholení se ovšem přiznalo jen jedno procento českých mužů a pět procent českých žen. Z důvodů pro předstíraný orgasmus muži i ženy nejčastěji uváděli, že tím dělají radost partnerce či partnerovi, případně je tak ujišťují o dobré sexuálním výkonu. Bezmála sedmina lidí se poté k předstírání uchyluje proto, aby měli sex brzy za sebou,“ komentuje tuzemská data Adam Durčák.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.