Bylinkový relax pro péči o pleť v zimním období

Zimní počasí vyžaduje náročnější péči o pleť. Častěji máme popraskané rty, suchou pleť, objevují se nám krvavé žilky a horší životospráva, zejména nedostatečný příjem tekutin, se může projevit i na našem vzhledu. Jak předcházet těmto nedostatkům a starat se o pleť správně? Předně je určitě důležité si vybrat vhodné produkty a vědět, kdy a jak je použít. Přírodní výrobky nám mohou pomoci vyřešit řadu těchto trápení. Bylinné produkty české značky Dr. Dudek vychází z tradičních postupů lidového léčitelství, které se dědí z generace na generaci. Jsou pečlivě ručně vyráběny a použité suroviny jsou zcela přírodního charakteru.

Nepoužíváme žádné chemické přísady a produkty vyrábíme ručně sami. Blahodárné účinky našich mastí, olejů a balzámů jsou potvrzené nejen dlouhodobými zkušenostmi našich spotřebitelů, ale i lékařskými výzkumy,” říká PhDr. František Dudek, CSc. „Naším přáním je přinášet na trh tradiční poctivé výrobky,” dodává.

Hydratace pleti

Mráz a chladné prostředí pleti nesvědčí. Proto je velmi důležité pokožku pravidelně promazávat a zároveň dodržovat pitný režim. Samotný masťový základ se významně podílí na účinku výrobku a rozhoduje o tom, jestli bude účinek absorpční nebo jen povrchový. Ovlivňuje nástup i trvání účinku. Je tedy nanejvýše důležité vybírat produkty, které pokožku nejen vyživují, ale zároveň na ni zanechávají ochrannou bariéru a tím zabraňují nadměrnému vysoušení kůže. Produkty Dr. Dudek obsahují jedině přírodní masťový základ – vepřové sádlo, a patří tak mezi kosmetické výrobky, které splňují všechna tato kritéria.

Pro zimní období je ideální měsíčková nebo propolisová mast  Dr. Dudek. Obě působí hojivě a udržují pokožku pružnou a odolnou. Samozřejmostí je, že tyto přírodní produkty nezatěžují organismus zbytečnou chemií,“ říká Františka Tlustá, lékárnice.

Mast z měsíčku lékařského

Ručně připravená mast, která má univerzální využití na jakékoliv kožní problémy pro dospělé i děti. V zimním období je nepostradatelnou ochrannou pleti před mrazem. Účinné látky z měsíčku mají zklidňující a regenerační účinky. Mast je zcela přírodní a neobsahuje žádné chemické přísady. 

Tradiční propolisová mast

Propolis se v tradičním léčitelství používá již odnepaměti. Mast chrání a obnovuje suchou, citlivou a popraskanou pleť a zároveň napomáhá hojení drobných kožních poranění. Při chladnějším počasí je žádoucím pomocníkem na vysušené rty, prasklé koutky nebo opary. 

Obě masti jsou vhodné i na ruce, třeba jako výživný noční zábal v bavlněných rukavicích.

Více informací naleznete na www.dr-dudek.cz

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.