Decentní vánoční výzdoba podle Zahrady na niti

Chcete svému domovu vdechnout ducha vánočních svátků, ale jste založením spíše minimalisté? Jde to i bez okázalých girland a blyštivých věnců. Zkuste letos odlehčenou výzdobu, která se bude v interiéru vznášet jako anděl. Ozdobte si závěsné skleněné aerárium. Slušet mu bude jehličí, šiška i klasické vánoční dekorace.

Lehká jako čerstvě napadaný sníh, křehká jako ledová námraza na okenní tabuli. Aerária se vznáší v prostoru a pokud jich máte v místnosti víc, rozehrají hru světel a stínů a roztančí celý prostor. Nemusí se v nich nutně ukrývat květina. Originální květinářství Zahrada na niti přichází s tipem, jak je využít jako výzdobu – a nejen na Vánoce.

Tyto ručně foukané koule z české sklárny totiž potěší i přívržence udržitelnosti. Kdo říká, že vánočními svátky jejich dekorativní využití končí? Stačí změnit výzdobu a barvu stuhy a z adventního závěsu naplněného skořicí a sušenými plátky pomeranče se může ihned stát pestrobarevné obydlí pro zajíčka v osení nebo romantická dekorace plná srdíček, bonbonů a plátků růží na svátek všech zamilovaných.

„Pokud chcete podtrhnout vánoční atmosféru mihotavým plamínkem, vyzkoušejte aerárium na svíčku. Má otvor o průměru 4 cm přesně tak akorát, aby se dovnitř pohodlně vešla běžná čajová svíčka. Jeho ploché dno navíc zajišťuje, aby v něm i stabilně stála a vosk se nerozléval,“ vysvětluje zakladatelka a majitelka květinářství Lenka Hrubá.

Aerária na svíčku můžete zakoupit i v setu po čtyřech a vytvořit si tak skleněný závěsný adventní „věnec”. Jen dejte pozor při zapalování a nechte sirku chvíli hořet, aby nedošlo k začernání skla. Nezavěšujte aerária na syntetické a silně hořlavé šňůry a nikdy nenechávejte svíčky hořet bez dozoru.

Aerária mohou levitovat ve vašem domě po celý rok nebo je můžete zavěsit jen k určité příležitosti a zase je uklidit. Ve vzduchu jsou tyto ozdoby navíc v bezpečí před zvědavými domácími mazlíčky i všetečnými dětmi. Vytvořte si doma sezónní dekor nebo vykouzlete intimní atmosféru mávnutím… sirky.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.