Do kina s Dermacolem: Pánský klub, Promlčeno i Amnestie

Málokterá kosmetická značka má ve své „DNA“ tak výraznou filmovou stopu jako český Dermacol.  Ikonický krycí make-up, od kterého si dnes už nadnárodní kosmetická mocnost „propůjčila“ jméno, vznikl v roce 1966, přímo na půdě Filmových studií Barrandov. Odtud si to o tři roky později namířil rovnou do Hollywoodu. Faktem je, že na stříbrném plátně i červeném koberci má Dermacol svoje pevné místo dodnes, a už dávno nejen díky make-upu. 

Kosmetika s filmovou DNA

Dokonalá pleť bez pórů a syté barvy na rtech, které se nerozmažou ani po vášnivé scéně natočené na pátý pokus. Přesvědčit zkušené make-up artisty z filmové branže si žádá něco výjimečného, a tím ikonický make-up Cover rozhodně je. S  krémovou texturou obsahující více než 50 % pigmentů, zato bez jediné kapky vody, je i po více než půlstoletí tou správnou volbou pro líčení, které musí vydržet perfektní po celý natáčecí den. Sjednotí pleť, zakryje nedostatky, zvýrazní kontury tváře, dodá sametově matný vzhled a díky UV 30 ochrání před UV zářením. I proto vůbec nepřekvapí, že receptura i speciální balení v hliníkové tubě zůstaly dodnes nezměněné. Přibyly jen nové odstíny, kterých je už 19, takže si z nich vyberou ženy na celém světě. Mezi ikonické produkty a oblíbence filmových hvězd má namířeno i další stálice Dermacol – dvoufázová  barva na rty 16H Lip Colour. Dlouhotrvající textura barevné báze s vysokou pigmentací je rychleschnoucí a výborně kryje celých 16 hodin. Druhá, bezbarvá krémová vrstva s obsahem přírodních olejů, včelích vosků a vitamínu E zase zabraňuje vysušování rtů a dodává jim plnost a svůdný lesk. Kdo jednou zkusí, už nikdy nezapochybuje o autenticitě žádného filmového polibku…

Na stříbrném plátně i červeném koberci

S rodným listem z Filmových studií Barrandov, kde Dermacol vyráběl svoje produkty celých 35 let, to značka do filmových ateliérů rozhodně neměla daleko. Její spoluzakladatelka Olga Knoblochová, která stála u zrodu make-upu Cover, dokonce mnohé herečky i sama líčila. Například ve filmu Dáma na kolejích (1966) dostala na starost přeměnu Jiřiny Bohdalové a z řidičky tramvaje vykouzlila dokonalou dámu. Ve filmových ateliérech se ale make-upy Dermacol líčí dodnes, akorát k nim přibyly i podkladové báze, pudry, tvářenky, oční stíny, řasenky, tužky, linky, rtěnky… Jednoduše vše, co herečka i běžná žena k líčení i péči o pleť potřebuje. Dermacol se též postupně zařadil mezi stabilní partery nejen filmových produkcí, ale i různých divadelních scén a filmových festivalů. Od těch největších s přesahem do zahraničí, mezi něž patří Filmový festival Karlovy Vary, přes scény Národního divadla, Hudebního divadla Karlín až po lokálnější projekty, jako je například Zlín film fest.

Pod štětcem Dermacol

Z novější filmové produkce, ve kterých měl vizáž „pod štětcem“ právě Dermacol, stojí určitě za zmínku úspěšný film Amnestie, kde líčil i hlavní hvězdu Aňu Geislerovou. Kosmetika Dermacol nechyběla ani v kufřících maskérů nejčerstvějších českých filmových novinek, které můžete zhlédnout v kinech právě v tomto období. Snímek Promlčeno s Karlem Rodenem už sklízí úspěchy na filmových festivalech, po ocenění z přehlídek v New Yorku, Los Angeles nebo Florencii získal nedávno cenu pro nejlepší film na festivalu v Barceloně a cenu pro nejlepšího evropského režiséra v Londýně. Příjemná oddechovka  Pánský klub zase přichází do kin začátkem června a navazuje na stejnojmennou divácky úspěšnou divadelní hru z aktuálního repertoáru Divadla Na Jezerce. Po boku Kristýny Hrušínské v roli atraktivní psychoterapeutky si zahrála hned pětice zvučných mužských jmen – Jiří Mádl, Bolek Polívka, Milan Šteindler, Zdeněk Žák a Martin Leták. A pokud se chcete dozvědět, s kterým hereckým partnerem hlavní hrdinka ocenila výdrž neslíbatelné rtěnky Dermacol, určitě si na tento skvělý film zajděte osobně.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.