Jak na jarní úklid garáže

Je vaše garáž přecpaná věcmi, které „by se ještě někdy mohly hodit“? Stává se z místa pro parkování auta spíš skladiště? Rozšiřte jarní úklid i o toto místo v domě. Poradíme vám, jak na to.

Kde nepomůže hrubá síla, pomůže ještě hrubší

Pokud vám to počasí a prostor dovolí, vynoste z garáže všechno ven. Díky tomu budete moci pořádně uklidit poličky a další plochy a vybírání věcí, které si skutečně chcete ponechat bude mnohem jednodušší. Myslete ale na to, že garáž často slouží i jako dílna nebo opravna, takže je většinou jednou z nejvíce znečištěných částí domu. Na její úklid proto budete potřebovat silné čistící prostředky, které dokáží odstranit zašlou špínu, oleje a další mastnotu. Počítejte i s tím, že úklid garáže vydá za pořádnou lekci ve fitku!

Minimalismus v praxi

Stará známá technika minimalistů a milovníků organizovaných domácností praví, že máte vyhodit všechno, co jste nepoužili déle než 1 rok. U sezónních věcí nemusíte být tak striktní, projděte ale vše, co jste v garáži nahromadili. A upřímně si odpovězte na zásadní otázku. Opravdu je ještě někdy budete potřebovat? Buďte nemilosrdní a zbavte se všeho, co je rozbité, zastaralé nebo ve vás vzbuzuje nepříjemné pocity. Pokud byste rozbitou věc, která vám v garáži leží už několik let, skutečně potřebovali k životu, už dávno byste ji opravili. Nemyslíte?

Šikovní pomocníci

Velký úklid garáže můžete spojit s jejím vylepšováním. Nové poličky, organizéry, pracovní lampa na stůl nebo závěsný systém na kola a lyže? Malé úpravy vám mohou usnadnit spoustu práce do budoucna. Popřemýšlejte nad tím, co by vám nejvíc pomohlo uspořit místo. Spoustu věcí můžete zavěsit třeba rovnou na zeď.

Když už jsme v tom…

Součástí jarního úklidu garáže by měla být i revize garážových vrat. V jakém jsou stavu? Funguje vše, jak má? Nepotřebují třeba promazat nebo někde opravit? Krásně uklizená garáž vás může inspirovat i ke koupi novějších. Věděli jste, že dnes už můžete garážová vrata ovládat na dálku – třeba i prostřednictvím mobilu?

Jak zvládáte letošní jarní úklid? Podělte se o rady v komentářích.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.