Jak vybrat pozadí do akvária

Akvária jsou jakýmsi domovem pro chov rybiček. V dnešní době se vyrábí na stovky druhů, které se velmi často budují i jako součást moderní dekorace. Velmi důležité pro život rybiček v akváriu je, aby se cítili co nejlépe. K tomu dobře napomáhá kvalitní výběr vhodného pozadí, na které se dnes zaměříme.

Důležitý je správný výběr co nejpřirozenějšího pozadí, které je vhodně by mělo navozovat skvělou atmosféru. Pozadí se do akvária instaluje ještě před samotným napuštěním vodou.

Akvárium v našich domovech

Důvody k pořízení akvarijního pozadí

  • Lepší život rybiček, které se díky přirozenému pozadí cítí v akváriu lépe.
  • Realistický vzhled akvária.
  • Mnoho druhů pozadí, včetně 3d pozadí symbolizující například skály, hory či kaskády.

Nejjednodušším pozadím je pořízení tapety s fotografickým motivem, která se snadno přichytí oboustrannou lepicí páskou.

Výroba pozadí

Pokud nechcete z jakéhokoliv důvodu investovat do již vytvořených pozadí nebo se vám do vašeho akvária nebo, můžete si jej vyrobit svépomocí. Pro výrobu 3D pozadí se nejčastěji používá materiálů polystyren nebo montážní pěna.

Vyrobit polystyrenové pozadí není složité. Mimo lehce dostupného polystyrenu budete také potřebovat silikon a pájku. Hodit se můžou i rukavice pro práci právě se silikonem.

Mezi přední české výrobce kvalitních akvarijních 3D pozadí patří rozhodně firma Arstone. Ta nabízí celou škálu nejrůznějších pozadí všech druhů, velikostí a barev.

Všechny výrobky jsou vytvořeny z plastového materiálu, který je v dnešní době tím nejlepším materiálem pro akvária.

V nabídce jsou pozadí s limitací kamene, pozadí pro mořská akvária a umělé kameny, které krásně doladí celé akvárium.

Na webu najdete i širokou inspiraci již vytvořených akvárií, kde bylo použito 3D pozadí práce od firmy Arstone.

Pokud s chovem rybiček chcete doopravdy začít a věnovat se jim, je pozadí a jeho správný výběr na prvním místě, nepočítaje samozřejmě pořízení samotného akvária. Pozadí by mělo být takové, aby zaujímalo celou délku akvária a neobjevovali se v něm nehezká nevyplněná místa a rybičky se u vás cítili jako doma.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.