Jarní detox a omezení konzumace cukru

Bíle zlo, jinak taky cukr, najdeme úplně všude. Nejde jen o klasický krystal nebo krupici, kterou si můžete přisypat do čaje nebo kávy. Objevíte ho v běžných jídlech, pečivu, salátových dresincích, omáčkách, sladkostech a je součástí i oblíbených limonád a vod. Velké množství lidí je na cukru závislých a ani si to neuvědomují. Zkuste jarní detox a omezte konzumaci cukru. Možná zjistíte, že i vám je bez něj daleko lépe a vaše tělo ho nepotřebuje.

Cukr navozuje příjemné pocity a díky tomu ho chceme víc a víc. Na druhou stranu je ale zarážející, že spousta lidí právě pro tyto příjemné momenty zapomíná na ty negativní, které cukr podněcuje. Podráždění, náladovost, nesoustředěnost a proměňování chutí, za to všechno je cukr zodpovědný. A to nemluvíme o zdravotních následcích nadměrné konzumace cukru. V České republice je průměr snědeného cukru 3x vyšší, než je doporučená dávka WHO. A to je alarmující.

„Nadměrná konzumace cukru se podílí zejména na nárůstu tělesné hmotnosti. Pokud se naše hmotnost dostane na úroveň nadváhy nebo obezity, tak se zvětšují zdravotní rizika celé řady onemocnění, jako je diabetes druhého typu, srdečně cévní onemocnění, určitých druhů rakoviny, deprese a spoustu dalších. Navíc pokud konzumujeme nadměrné množství fruktózy, tak si můžeme zbytečně přetěžovat játra, může se zvýšit hladina triglyceridů a v extrémních případech může dojít až k jejich ztučnění,“ říká výživová poradkyně české značky KetoMix, Monika Tělupilová.

Pokud se rozhodnete, že chcete začít žít zdravěji a své tělo pročistit, zaměřte se na změnu svého jídelníčku a pokuste se svému tělu co nejvíce odlehčit. Neznamená to ale seškrtat veškerá jídla a konzumovat jen zeleninu. Právě naopak. Tělo pro své zdravé fungování potřebuje každý den spalovat určitý přísun jídla a ten proměnit v energii, kterou dále využije. Zaměřte se tedy především na to, jak kvalitní jídla jíte. Omezte ve svém jídelníčku cukry, vyvarujte se chemických látek a přidaných glutamátů, čtěte pozorně etikety na obalech výrobků. Možná budete sami překvapeni, co všechno tak zvaná „zdravá“ jídla, obsahují. 

Jak a kde začít?

Adekvátní příjem bílkovin je pro naše tělo důležitý z několika důvodů. Proteiny se poměrně dlouho tráví, takže nás zasytí na delší dobu a současně tlumí chutě na sladké. Konzumace bílkovin snižuje hladinu hormonu ghrelinu, kterému se říká hormon hladu.

„Bílkoviny ve stravě také podporují udržení svalové hmoty nebo jejího rozvoje v průběhu silového tréninku. Pokud se vám podaří navýšit vaši svalovou hmotu, tak si zvýšíte váš bazální metabolismus a vaše tělo bude spalovat více energie. Pokud současně omezíte příjem sacharidů ve vaší stravě, tak to vše může pozitivně podpořit i snahu o redukci přebytečného tuku v těle,“ dodává Tělupilová.

Měsíční detoxikační program

Pokud se rozhodnete vyzkoušet vynechat sacharidy a naopak zařadit do svého stravování více bílkovin, získáte nejen lepší náladu a chuť do života, ale shodíte i přebytečné kilogramy. Vyzkoušejte 4 týdny bez cukru s dietním plánem KetoMix a po jeho absolvování měsíci poznáte velký rozdíl – a to nejen na velikosti vašeho oblečení. Pořídit si můžete nízkosacharidové potraviny buď rovnou na celý měsíc, nebo je postupně dokupovat týden po týdnu a vyzkoušet tak desítky jídel. Všechny balíčky, dietní jídla i potravinové doplňky najdete na www.ketomix.cz.

KetoMix Detox – jednoduše a efektivně

Ke správné detoxikaci a očistě si můžete navíc zakoupit čistě přírodní tablety KetoMix Detox, ty obsahují výtažek z ostropestřce a účinné látky silymarin a cholin. Užíváním detoxikačních tabletek napomůžete ke správné funkci metabolismu a jater. K tomu můžete zařadit i
KetoMix Multivitamín s minerálními látkami na doplnění potřebných a důležitých vitamínů do vašeho těla. Na přelomu zimy a jara se budou hodit jako bojovník za silnou imunitu.

Několik pravidel pro jarní očistu:

  • Dodržujte pitný režim.
  • Omezte pití alkoholu a kávy, alespoň po dobu detoxu.
  • Dopřejte si procházky na čerstvém vzduchu nebo vyměňte cesty do práce za chůzi.
  • Vsaďte na bylinky a zařaďte je do běžného dne (bylinkové čaje).
  • Dodávejte svému tělu každý den přísun vitamínů.
  • Nastavte si večerku a prospěte se každý den 8 hodin.
  • Upravte svůj jídelníček a dejte odpočinout svému trávení.

Vše dostupné na e-shopu www.ketomix.cz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.