Jarní úklid kuchyně pohodlně a bez chemie s přípravky Frosch

Jarní sluníčko je povzbuzující, ale zároveň neúprosné. Odhalí každou skvrnu, šmouhu nebo zašlý povrch a vybízí nás tak po dlouhých zimních měsících k úklidu. Lze to ale i ekologicky, bez chemie a nepotřebných toxinů. Stačí se spolehnout na staletími prověřené ingredience, které k čištění používaly již naše babičky. Toxiny jsme obklopeni každý den, proč tedy používáním ekologických produktů neulevit sobě i přírodě? Výrobky značky Frosch, jako Čistič na kuchyně s přírodní sodou nebo Univerzální čistič Malina či Lotion na mytí nádobí Aloe vera a Hygienický čistič lednic a jiných kuchyňských povrchů jednak krásně voní, ale především se díky svému ekologickému složení výborně hodí právě do kuchyně. Hlavně tady jsou pracovní plochy hojně využívané především na přípravu pokrmů. 

Pro dokonalou čistotu není nutné, aby byl váš domov cítit chemií. Všechny v domácnosti běžně se vyskytující bakterie zahubíte i prostřednictvím staletími prověřených a ekologických ingrediencí jako jsou soda, ocet nebo kyselina citronová. Takový úklid po sobě zanechá nejen čistotu, ale i vůni a dobrý pocit,“ uvádí Johana Bursíková, brand manažerka společnosti Melitta ČR s.r.o., distributora značky Frosch pro český a slovenský trh.

Jedlá soda: univerzální pomocník

Jedlá soda je nepřekonatelný pomocník, kterého lze použít prakticky na všechny povrchy. Kromě odstraňování i odolných skvrn také pohlcuje zápach a leští. S klidem můžete sodu použít i v blízkosti potravin. Jedlá soda spolehlivě vyčistí i zaschlé usazeniny v troubě a poradí si i s vodním kamenem.  Ideálním pomocníkem je proto Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou.

Ocet: čistota a lesk

Ocet dodá povrchům čistotu i lesk. Dokáže zahubit valnou část v domácnosti se vyskytujících bakterií například e.coli či salmonelu. Skvěle také odstraní mastnotu a zaschlou špínu. Stačí mu dát cca. 15 minut, aby stihl zapůsobit. Pak si poradí i s velmi odolnými skvrnami na sklokeramické desce a s vodním kamenem. Efekt tedy není tak rychlý jako u běžných čističů ale rozhodně ekologičtější. Ocet je obsažen ve skvělém pomocníku v podobě Frosch Univerzální čistič Malina, 1000 ml.

Aloe vera: přeborník v mytí nádobí i péči o ruce

Myjete-li nádobí v ruce, jistě je vám dobře znám pocit vysušených rukou, který dokáže po mytí nádobí znepříjemnit několik dalších hodin. U ekologického přípravu s extrakty z aloe vera se tohoto nepříjemného vedlejšího efektu obávat nemusíte. Aloe vera je známa svými hydratačními a pečujícími účinky. Optimální pH 5,5 navíc pomáhá uchovat přirozenou bariéru vaší pokožky a zabraňuje tak vysoušení. Frosch Lotion na mytí nádobí Aloe vera.

Jalovec: přírodní dezinfekce

Jalovec účinně působí proti bakteriím a je navíc bezpečný pro použití v blízkosti potravin, což je v kuchyni samozřejmě obzvláště důležité. Účinně likviduje nečistoty, živnou půdu pro bakterie a pohlcuje pachy. Dokonale očistí všechny kuchyňské plochy – v lednici, mikrovlnné troubě, krájecí prkénka a další pracovní plochy. Nejvhodnější pro tyto účely je Frosch EKO Hygienický čistič lednic a jiných kuchyňských povrchů.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.