Kvalita českých kempů

České kempy zažívají opět svůj boom a nejedna rodina raději než k moři, vyrazí kempovat do českých luhů a hájů.

Jaká je úroveň kempů v ČR?

Jedním z důvodů, proč se lidé do kempů vracejí, je jejich zvyšující se úroveň. Ještě před dvaceti lety byly kempy spíše nouzové řešení. Dnes je situace zcela jiná.  Z většiny zařízení se stala moderní místa k ubytování, kde nechybí nově vybudované sprchy a toalety, dětská hřiště či napojení na internet. Návštěvníci si mohou vybrat ubytování ve stanech, chatkách či karavanech, případně mobilních domech.  Poměrně pestrá je také nabídka možnosti stravování. Často bývá součástí areálu také obchod s čerstvými potravinami, včetně ovoce a zeleniny.

Kempování opět nachází své příznivce

Ta tam je doba, kdy jste si mohli půjčit maximálně badminton. České kempy nabízejí půjčení lodí, šlapadel, volejbalových sítí a míčů, ale také moderní atrakce jako vodní fotbal či zorbing či bazény se solárním ohřevem.  Některé kempy nabízí také animační programy a různé kulturní vžití včetně večerních diskoték.

Do kempů se vracejí rodiny s dětmi, rybáři, sportovní a turistické oddíly, vodáci ale i celé teambuildingové akce. Nároční zákazníci vyžadují také perfektně upravené místo a perfektní služby. Nezřídka je možné se ubytovat v průběhu celého roku. Ochotný personál, čisté toalety a sprchy, různé možnosti stravování a koupání přilákají ročně tisíce nových klientů.  V České republice je k dispozici 516 kempů a 321 chatových osad. Vybrat si můžete například kempy s úzkým či naopak různým zaměřením. Než se do kempu vypravíte, je vhodné zjistit, zda tam mají přístup i domácí mazlíčci, ale i to, jak je kemp zaměřený a jaké nabízí služby. Snadno by se mohlo stát, že místo klidného místečka si vyberete kemp, kde již od rána hlasitě duní hudba.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.