Les Cocottes De Paris – vůně inspirované pařížskými kurtizánami

Francie v 19. století prožívala půvabně krásné období, které se často označuje jako La Belle Epoque. Byla to ohromující směsice umělecké kreativity, politické moci a kulturního života, která dosáhla nebývalé úrovně. Vznikaly nové bulváry, kavárny, vzkvétala fotografie, zrodila se  kinematografie a také spoustu šokujících skandálů: většinu z nich vytvářely nebo se točily kolem takzvaných Queens of the Night, v Paříži známých také jako Les Cocottes.

Anais Biguine

Les Cocottes byla hrstka mimořádných žen, které se řídily vlastními pravidly. Úchvatně nádherné kurtizány, které byly uctívané nejen za svůj nápaditý vzhled, ale i pro nadání k tanci a zpěvu.

Výjimečná perfémařka Anais Biguine se nechala těmito temperamentními ženami s různými charaktery inspirovat a jejich osudy využila při tvorbě originálních vůní.

La Castiglione

Tato téměř upírská noční bytost se objevuje na společenské scéně, kam přináší vůni novoty. Je dokonale krásná, s odvahou, která ji dělá módní. La Castiglione má zvláštní způsoby. Nemluví, ani netancuje, chce být téměř tichým božstvem. Jako socha, nebo podobizna.

Hlava: citron, pelyněk
Srdce: pryskyřice ze stromu Copaiba, lékořice, pačuli, cedr
Základ: šedá ambra, myrha, styrax
Top of Form, bottom of Form

La Dame Aux Camelias

(Dáma s kaméliemi)

Tato „cocotte“, jež svou dostupnost oznamovala prostřednictvím kamélie, kterou nosila ve výstřihu, často a ráda podléhala hudebníkům a spisovatelům. Její oslnivý osud, zvěčněný v literatuře, zanechává vzpomínku na jednu z nejkrásnějších žen v Paříži.

Hlava: růžové dřevo, bergamot, fialka
Srdce: růžový grapefruit, med
Základ: pižmo, šedá ambra

Cora Pearl

Osudem této Angličanky, která přijela do Paříže, aby se vrhla za dobrodružstvím, se stal přepych a extravagance. Zatímco se vévodkyně Cora Pearl koupala ve vaně plné šampaňského, celá Paříž si vyprávěla o jejích eskapádách a fantaziích.

Hlava: kardamom, bergamot
Srdce: fialka, jasmín, pryskyřice ze stromu Dipterocarpus turbinatus
Základ: ambra, větvičník, vetyver

Sortiment značky Les Cocottes de Paris lze zakoupit exkluzivně v concept storu Myskino a na e-shopu www.myskino.cz

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.