Nový film scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše

Nový film scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše vstupil do kin již 7. února.  V roli stárnoucího, osamělého muže, kterého náhodné události spojí s mladým Vietnamcem na útěku, se představí Alois Švehlík.

Hudbu k filmu složil René Rypar, který s Jiřím Mádlem spolupracoval již na jeho debutu Pojedeme k moři. A skladatel také propůjčil příjmení hlavnímu hrdinovi, pro nějž scenárista a režisér Jiří Mádl hledal dobře znějící jméno. Kytarista kapely Portless a skladatel René Rypar je společně s Jiřím Mádlem, tentokráte jako textařem, také autorem hlavní písničky k filmu Na střeše – Pirate. Song nazpíval zpěvák Iby Pop, který má na svém kontě například hudbu k autorskému představení M. Issové a A.Polívkové Krasavice inkontinentální nebo spolupráci s Natálií Kocábovou či Vladivojnou La Chia.

Klip Pirate najdete zde:

Nový film Jiřího Mádla

uNa střeše je druhým celovečerním filmem v režii Jiřího Mádla. Producentkou filmu je Monika Kristlová ze společnosti Dawson Films, koproducenty jsou Česká televize,  Barrandov Studio, innogy, Barbara Janišová Feglová  ze slovenské společnosti Hitchhiker Cinema, dále společnosti InVestito a RTVS. Film vzniká s podporou Státního fondu kinematografie, Audiovizuálneho fondu SR a Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund. Film vznikl pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové. Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA. Do film uvede distribuční společnost Falcon.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.