Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem

Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019. Vedle hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alström se ve filmu objeví i dva herci, kteří jsou držiteli ocenění pro nejlepší evropské herce – Claes Bang a Alexandra Borbély.

Ukázka videa:

Představitel Viktora Landauera Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes, k jeho dalším rolím patří filmová adaptace světového bestselleru Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti. Claes Bang nejnověji vytváří titulní roli v minisérii Dracula,  která se právě začíná natáčet pro BBC a Netflix a která bude novou adaptací kultovního románu Brama Stokera.

Slovenská rodačka Alexandra Borbély  získala Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku  roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale.

 „Byla to pro mě velká výzva, protože jsem nikdy předtím netočila film cizím jazyce, pouze v slovenštině nebo maďarštině, a pracovat s takovými herci a navíc v „british english“ – na to se nedalo říct ne,“ vzpomíná na natáčení Skleněného pokoje  Alexandra Borbély. Ve filmu hraje Katu, která zasáhne do manželství Viktora a Liesel. „Mám pro Katu pochopení, protože, když vám o života vstoupí taková velká láska, nemůžete ji obejít,“ dodává herečka.

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovází výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která je umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 11. března.

Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.