S dovolenou mimo sezónu se dá ušetřit

Prázdniny se zvolna přehupují do druhé půlky a děti školou povinné čeká už jen jeden měsíc volna. Spousta dospělých a rodin si už dovolenou vyčerpala, ale stále jsou tu mnozí, kteří si ještě zasloužené volno nevybrali a přemýšlejí, kam se vrtnout. I když nemáte žádný zájezd koupený ani rezervovaný, nezoufejte. Možností je více než dost. Dovolené v září nebo v říjnu vyjdou dokonce až o třetinu levněji.

Prázdniny se zvolna přehupují do druhé půlky

Kdo si počká, ten se dočká

Okřídlené úsloví „kdo si počká, ten se dočká“ platí i pro ty, kteří si pobyt u moře v červenci a srpnu odřekli a plánují čerpat vytoužené dny volna až v babím létě. Z opakovaných srovnání v minulých letech vyplynulo, že ceny leteckých i autobusových zájezdů v katalogové nabídce cestovních kancelář se liší oproti zářijovým nabídkám last minute až o třetinu. Řádově může jít o tisíce korun. Dovolená v září patří v posledních letech k trendům v cestovním ruchu. Češi totiž přišli na to, že je lepší dopřát si třeba dvě dovolené u moře mimo sezónu, třeba v květnu a září, než jen jednu za předraženou cenu v hlavní sezoně.

Pokud máte obavy, že na vás v září čeká studené moře, vylidněné ulice se zavřenými krámky a podzimní teploty, je na čase rozptýlit své obavy. Teploty sice bývají nižší, ale jsou i tak velmi příjemné a rozhodně se nemusíte bát, že by nebylo počasí na koupání. V neposlední řadě si budete moci užívat i levnější nákupy přímo v místě pobytu. Příležitost k cestování je i v průběhu září. Za sluníčkem se můžete vydat třeba na sever Afriky, do Asie nebo na řecké ostrovy. Kdo se chce podívat na památky, většinou vyrazí třeba do Egypta. Kdo si chce užít poklidnou dovolenou a zregenerovat síly, volí Řecko.

Ubytování jinak

Doby, kdy jedinou možností, jak pobýt v zahraničí, byly předražené hotely, jsou dávno tytam. Variabilita ubytování je dnes tak široká, že lze najít kompromis mezi potřebnou mírou komfortu a rozumnou cenou. Ve hře jsou penziony, motely, campy, hostely a nové možnosti ubytování přes Airbnb a Couchsurfing.

Nikdy se na dovolenou nezadlužujte

Schválně, komu je povědomá následující situace? Vrátíte se z dovolené v příjemném rozpoložení, v hlavě spoustu vzpomínek a hezkých zážitků… do té doby, než vás realita vaše bankovního konta snese tvrdě na zem. Přitom se vám povedlo koupit zájezd last minute pro celou rodinu a zase tolik věcí jste si nepřivezli, tak kam se ty těžce vydělané peníze rozkutálely? Následují většinou měsíce, kdy se musíte usměrňovat a díru v rozpočtu vyplnit.

Dovolená by měla být zaslouženým odpočinkem za celý rok práce, nikdy ne stresorem, který vám připomíná, kolik kde dlužíte. Nikdy si pro účely dovolené neberte vysoké půjčky s dlouhou dobou splatnosti. Taková rekreace by vás přišla draho. Pokud postrádáte pár tisíc například na nákup letenek nebo kufrů pro celou rodinu, lepším řešením jsou flexibilní půjčky na bázi kontokorentu. Ferratum Bank, která jako první banka ukončila k 1. květnu 2019 poskytování klasických mikro půjček, nabízí flexibilní finanční rezervu Ferratum Credit, s níž můžete čerpat jednorázově či opakovaně až 80 000 Kč. Peníze můžete pohodlně vrátit, kdykoliv chcete. Sami se také můžete rozhodnout, zda je splatíte najednou v plné výši, nebo v několika splátkách. Úroková sazba je nabídnuta každému klientovi individuálně a pohybuje se v rozmezí od 5,75 % do 11,99 % měsíčně. Podobné je to s minimální splátkou, která začíná na 6,5 % z čerpané částky. O půjčku zažádáte jednoduše a rychle přes online formulář – je tedy možné sjednat si ji i ze zahraničí a mít do druhého dne peníze na svém účtu, navíc s bezúročným obdobím 30 dní pro první čerpání.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.