S parfémy nesmíme zapomenout ani na muže

Parfém by neměl chybět žádnému muži. Vhodně zvolená vůně jej vystihuje a hodí se pro spoustu příležitostí. Mnoho mužů si vystačí s kolínskou a ani neví, jaký je rozdíl. Kolínská obsahuje 3 až 5 % parfémové kompozice v 70 % alkoholu. O něco koncentrovanější je toaletní voda s 4 až 8 % vonné kompozice v 80 % alkoholu a parfémovaná voda s 8 až 15 %. Jako poslední tu máme parfémy s 15 až 30 % vonné parfémové kompozice. To je už pořádný rozdíl a každému musí být jasné, že parfém bude zkrátka vonět intenzivněji, déle a také vám flakonek déle vydrží.

Pánská vůně

Pánské vůně jsou v oblibě

Ženy mají rády voňavé muže, investice je tedy na místě. Ale vůně to taky nemůže být jakákoliv. Výběr parfému je velmi osobní a individuální záležitostí. Pokud vůbec nevíte, můžete sáhnout „na jistotu“ a zabrousit mezi ty nejžádanější a nejprofláknutější parfémy. Některý z nich vám určitě vonět bude. Sázkou téměř na jistotu je značka Hugo Boss. Moderní muž často zauvažuje nad vůní „od Armaniho“. Kromě některého z parfémů si můžete pořídit třeba nádherně vonící toaletní vodu Armani Code. Jde o luxusní vůni uvedenou na trh roku 2012. Symbolizuje eleganci a mužnost. Vůně od Armaniho jsou všechny ztělesněním úspěchu, kvality a stylu. K nejpopulárnějším pánským parfémům patří Hugo Boss Hugo Energise, Lacoste Essential, Giorgio Armani Acqua di Gio, Calvin Klein Truth for Men a David Beckham Instinct.

Složení parfému

Každý parfém je směsí látek s různou prchavostí a jeho kompozici lze rozdělit do tří fází, podle toho jak postupně vnímáme jednotlivé složky. První fáze jde cítit nejdříve, ale rychle odezní. Druhá tvoří buket ze středně prchavých látek, jde o charakter vůně rozvíjející se po několika minutách. Základ parfému neboli třetí fáze tvoří látky, které vyprchávají velmi pomalu a voní několik hodin.

Výběr je důležitý

Určitě dejte na svůj vkus. Můžete si nechat poradit, pokud ale vůně nevoní vám, není to správně. Vůni vyzkoušejte dostatečně a nechte ji řádně rozvinout. Parfém nanášejte na místa, kde je pokožka dobře prokrvená a vůně se má šanci řádně „projevit“. Dobře také vynikne na oděvech z přírodních materiálů.

V zimě vyhledáváme instinktivně vůně těžší a sladší, zkrátka takové, které nás pomyslně zahřejí a vzbuzují v nás dobrou náladu. Parfémy svěží, lehké, letní a energizující většinou odkládáme do šuplíku, abychom si na ně vzpomněli zase s příchodem teplých dní.

Nechme se v zimě zahalit do vůní kořeněných, sladkých a hřejivých, které se skvěle hodí k naší náladě, vánočním svátkům i teplému oblečení. Možná máte svůj oblíbený parfém a toaletní vodu, nedáte na ně dopustit a používáte je nonstop, ať je jakékoliv roční období nebo počasí. Mezi ně může patřit Versace Bright Crystal, ovocně-květinová vůně s lehkým nádechem pižma. Nejdříve působí velmi svěže, postupně se rozvinou sladší tóny. Ve složení najdeme citrusové plody, pivoňku, magnólii nebo lotosový květ. Jde o vůni čistou, jemnou, působící svěže a žensky.

Složení zimních parfémů

Většina lidí ale přizpůsobuje ročnímu období nejen svůj šatník, ale i volbu vůně. Nevíte, po jaké vůni sáhnout, aby na vás působila dostatečně „zimně“? Záleží na vás, jaká složka a složení ve vás bude nejvíce evokovat zimní náladu. Mohou to být třeba vanilka, santal, pomeranč, cedr, zázvor, karamel či jasmín. Zimní parfémy je obsahují velmi často.

Sladká vůně, ve které jde cítit karamel či vanilka, to je Prada Candy. Vůně ještě lepší, než kvalitní bonboniéra je pro zimu více než vhodná. Deep Red od Hugo Boss je jedinečný koktejl ve smyslně temně rudém flakonku, který se po chvíli promění ve výjimečný zážitek díky obsahu vanilky, santalu, klementinky, zázvoru, červeného pomeranče, cedru a frézie. Sázkou téměř na jistotu je pro mnoho žen značka Lancome. V chladných dnech můžete vyzkoušet třeba parfém Lancome Poeme – sladkou, květinovou a teplou vůni. Obsahuje mimo jiné květ pomerančovníku, vanilku a jasmín.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.