Šárecký dvůr – moderní bydlení s nejvyššími standardy

Developerská skupina Crestyl představuje jedinečný rezidenční projekt Šárecký dvůr v jedné z nejkrásnějších čtvrtí hlavního města — ve Vokovicích v Praze 6. Areál Šárecký dvůr je unikátní spojením architektonických prvků historické památky z 15. století s těmi nejvyššími standardy, které současné moderní bydlení nabízí. Atraktivní bydlení v uzavřeném areálu s recepcí a podzemním parkováním v těsné blízkosti přírodní rezervace Divoká Šárka je přitom jen pár minut chůze od zastávky metra a umožňuje snadnou dostupnost jak do centra Prahy, tak na letiště. Nová rezidence Šárecký dvůr nabízí 51 prémiových bytů různých velikostí a dispozic, které budou připraveny k nastěhování již letos v srpnu. Jejich prodej byl nyní zahájen, výhradním prodejním partnerem je realitní kancelář Svoboda & Williams.

Šárecký dvůr je unikátní spojením architektonických prvků

„Naším cílem je nabízet byty ve všech částech Prahy, proto pokračujeme ve  strategii rozšiřování našeho rezidenčního portfolia do těch nejzajímavějších pražských lokalit. Společně s novým projektem Neugraf v Praze 5 na Smíchově se jedná o další unikátní rezidenční projekt, který perfektně zapadá do našeho portfolia – jak typově, tak svým standardem a jedinečnou adresou,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

Rezidenční projekt Šárecký dvůr představuje vše, co si lze pod pojmem unikátní projekt na výjimečném místě představit. Jak už napovídá samotný název, dominantou rezidenčního areálu je dvůr s působivou barokní bránou, který je tvořen historickou panskou usedlostí z roku 1433 a pěti moderně pojatými rezidenčními vilami, které byly navrženy tak, aby nenarušovaly jedinečnost a charakter původního panského dvora. Barokní objekt disponuje sedmi velkolepými byty s architektonickými prvky typickými pro stavby tehdejší doby v kombinaci s elegancí moderního bydlení 21. století. Až třípodlažní byty historické zástavby disponují vzdušnými obývacími pokoji, klenutými stropy s originálními sloupy a mohutnými kamennými zdmi.

Historickou budovu doplňuje pětice moderních viladomů, ve kterých je umístěno celkem 44 nadčasově pojatých bytových jednotek s maximálně promyšlenými funkčními detaily, které dají budoucím majitelům možnost vytvořit si dokonalý a jejich vlastnímu vkusu odpovídající domov. Byty jsou dostupné v široké škále dispozic, od 2+kk až po 5+kk o rozloze od 68 m² až po 241 m² včetně rozlehlých mezonetů a reprezentativních penthousů s poutavým výhledem na zeleň Šáreckého údolí a klidnou hladinu vodní nádrže Džbán. Součástí dvoupodlažních duplexů jsou zase privátní zahrady. Ke každému bytu přísluší sklep a jedno parkovací stání v podzemních garážích, přičemž další stání lze dokoupit. Vybraná garážová místa jsou uzamykatelná a mají přípravu na dobíjení elektromobilu.

Od samého počátku výstavby byl kladen důraz na architektonické řešení areálu včetně propracovaného designu vnitřního a vnějšího vybavení společně s odpovídající zahradní architekturou. Koncepční řešení areálu a vzhled exteriérů je dílem mezinárodní architektonické kanceláře Bogle Architects. Za interiérem a dispozicemi bytů je zase podepsáno architektonické studio Chmelař architekti. Zahradní úpravy navrhli v ateliéru Šmídová Landscape Architects. Bezpečí a soukromí rezidentů zajišťuje velkorysá recepce, kamerový systém a zrekonstruovaná původní zeď, nyní památkově chráněná, která se vine kolem celého areálu. Přímo za zdí areálu jsou tenisové kurty, golfový klub i fitness. Hned za nimi láká k dlouhým procházkám i projížďkám na kole oblast protkaná sítí stezek, které se vinou podél Šáreckého potoka, po stráních a mezi skalními soutěskami Divoké Šárky. Umístění v žádané lokalitě Prahy 6 zaručuje nejen těsné spojení s přírodou, ale také blízkost důležitých dopravních tepen. Po Evropské třídě je snadno dostupný Pražský okruh a tunelem Blanka další části hlavního města. Letiště Václava Havla je pouhých deset minut jízdy. V docházkové vzdálenosti jsou – kromě zmíněného metra – také zastávky tramvají, autobusů a nádraží.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.