Společné bydlení: Na co pamatovat před sestěhováním

Společné stěhování je velkým krokem v partnerském vztahu. Často probíhá v jeho rozpuku, kdy jsou oba partneři zamilovaní a plní ideálů. Jak to udělat, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečných hádek? Poradíme vám, co probrat ještě předtím, než přijedou stěhováci.

Kde domov můj

První věcí, kterou nejspíš budete při hovorech o sestěhování řešit, je místo, kam se přestěhujete. Vy k partnerovi, partner k vám, nebo najdete úplně nové hnízdečko lásky? Zvažte, kde oba pracujete, jak rádi trávíte čas po práci a vyberte společně vhodnou lokalitu. Je pro vás důležité, aby blízko vašeho domova byla příroda? Nebo máte raději ruch města?

Poznejte svůj vkus

Ona má ráda rustikální styl typu Provence, on strohý minimalismus. Co s tím? Jako v celém partnerství, i při stěhování se nevyhnete kompromisům. I partneři s rozdílným vkusem spolu můžou spokojeně bydlet, důležité ale je o všem mluvit a společně vymyslet, jak to udělat, aby se v novém domově líbilo oběma. Projděte se spolu některým z obchodů s nábytkem a prohlédněte si fotky v časopisech o bydlení. Moderní doba nám spoustu věcí usnadňuje. Co kdybyste si třeba založili společnou nástěnku na Pinterestu? Tam můžete oba přidávat inspirativní fotky interiérů podle vašeho gusta. Díky tomu jednoduše a rychle zjistíte, co se vám navzájem líbí a určitě najdete věci, na kterých se shodnete.

Jak si kdo ustele, tak si lehne

Když vyberete místo, zařídíte administrativu a další důležitosti a ujasníte si styl vybavení, můžete se vrhnout na jeho zařizování. Jednou z nejdůležitějších věcí v partnerském bydlení je samozřejmě ložnice a postel. I jejich výběr má svá úskalí. Proberte společně hlavně koupi kvalitní matrace. Zdravý spánek závisí především na ní. Ženy a muži kvůli rozdílné tělesné konstituci navíc často preferují jiné typy matrací. Máte raději pohodlnou měkkou matraci a váš partner chce spát na tvrdém? V tomto případě se vám kompromis nevyplatí. A ani není potřeba. Skvělým řešením jsou partnerské matrace, které jsou stejně vysoké, takže můžete spát pohodlně vedle sebe, ale přizpůsobíte si je tak, aby byly spokojené obě strany.

Dělba práce

Vybrali jste krásný byt, víte, jak jej chcete vybavit a už se začínáte těšit? Společné bydlení je především o žití bok po boku den za dnem. Dopředu si promyslete, jak chcete, aby vaše společné dny vypadaly. Kdo se v domácnosti bude o co starat? Jak budete trávit společné chvíle? Nezapomeňte se kromě hovorů o barvě stěn nebo typu pohovky pobavit i o vašich představách o fungování domácnosti. Díky tomu si spoustu věcí vyjasníte dopředu a nic nebude bránit vašemu harmonickému soužití.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.