Mary Kay prezentovala výsledky výzkumných studií

Společnost Mary Kay zveřejnila výsledky průlomového výzkumu ohledně vlivu antioxidantů a vitamínů C na zdraví a vzhled pokožky.

Mary Kay prezentovala výsledky dvou výzkumných studií na konferenci Reunión Anual de Dermatólogos Latinoamericanos a na 77. roční konferenci Společnosti pro investigativní dermatologii.

Mary Kay

Společnost Mary Kay Inc., globální kosmetická firma a jednička v oblasti inovací v péči o pokožku, pokračuje ve své podpoře kosmetických a vědeckých společenství a letos na jaře se zúčastní dvou globálních dermatologických konferencí.

Společnost Mary Kay se zúčastnila prestižní konference Reunión Anual de Dermatólogos Latinoamericanos (RADLA), která se uskutečnila v argentinském Buenos Aires ve dnech 4. – 7. května, kde prezentovala výsledky studie zabývající se vlivem znečištění ovzduší na zdraví pokožky. Firma bude také sponzorem konference 77th Annual Meeting of the Society for Investigative Dermatology (SID) v Chicagu, která se uskuteční ve dnech 8. – 11. května, kde odhalí výsledky nejnovějšího výzkumu o účincích extraktů z pěti druhů ovoce s vysokým obsahem vitamínu C na vzhled a zdraví pokožky.

Na 37. roční konferenci RADLA se sešli přední experti na péči o kůži z celého světa, aby diskutovali o různých tématech, včetně vlivu životního prostředí na zdraví pokožky.

Firma Mary Kay představila výzkum zaměřený na poškození pokožky pevnými částicemi z výfukových plynů dieselových (naftových) motorů (DEP).

Dlouhodobé vystavování účinkům pevných částic z naftových motorů (DEP) zvyšuje množství volných radikálů v kožních buňkách, což může způsobit předčasné stárnutí pokožky, což se projeví jako tmavé skvrny na pokožce nebo ztráta pružnosti pokožky.

Firma Mary Kay naštěstí také zveřejnila výsledky studie, které naznačují, že komplexy s antioxidanty mohou pomoci zpomalit nástup předčasného stárnutí v důsledku časté expozice DEP.

Tato průlomová technologie, kterou najdete v produktové řadě Mary Kay® TimeWise® Miracle Set 3DTM pro péči o pokožku, obsahuje exkluzivní účinný 3D systém pro boj s volnými radikály a stárnutím pokožky, který je právě v patentovém řízení.

„Vědci z firmy Mary Kay strávili roky výzkumem nejnovějších účinných látek, které pomáhají chránit pokožku před účinky volných radikálů a zpomalují nástup předčasného stárnutí pokožky v důsledku stresorů, které vyplývají ze životního stylu a prostředí, kterým se nemůžeme vyhnout, jako jsou například zplodiny výfukových plynů či znečištění vzduchu,“ řekla Dr. Lucy Gildea, ředitelka pro vědecký výzkum ve firmě Mary Kay Inc.

Na konferenci SID tento týden, představí Tiffany Carle, zástupkyně ředitelky pro vědecký výzkum ve firmě Mary Kay, nové informace získané studiem účinku séra s výtažky z pěti druhů ovoce bohatého na vitamín C na vzhled pokožky.

V rámci této studie vědci z firmy Mary Kay zkoušeli toto sérum aplikovat na umělou kůži a s pomocí genomického přístupu zkoumali, jak toto sérum ovlivňuje zdraví a vzhled pokožky.

Při tomto genomickém hodnocení bylo zjištěno, že na pružnosti pokožky se podílí 4 hlavní třídy genů. Studie navíc naznačuje, že toto sérum zvyšuje tvorbu bílkovin kolagenu a lamininu, které patří mezi takzvanou dermální matrix a jsou odpovědné za pružnost pokožky. Tato studie tak potvrzuje, že toto sérum zlepšuje jak vzhled pokožky, tak její pružnost.

Součástí vědeckého a výzkumného týmu firmy Mary Kay jsou odborníci a vědečtí pracovníci s doktoráty a další vysokoškolsky vzdělaní experti z různých oborů, včetně buněčné biologie, kožní biologie, chemie, biochemie a dalších oborů.

Tento tým vědců a odborníků se snaží provádět průlomový výzkum a sdílet důležitá a zásadní zjištění týkající se zdraví pokožky se širší vědeckou a kosmetickou komunitou.

„Náš vědeckovýzkumný tým se v našich produktech snaží využívat nové technologie s cílem zlepšit zdraví pokožky a nabídnout ženám na celém světě produkty k péči o pokožku s prověřenými výsledky, na které se mohou spolehnout,“ řekla Dr. Gildea.

„Účast na akcích jako jsou konference RADLA a SID nám umožní dozvědět se nové informace a sdílet zjištění z našeho vlastního výzkumu tak, abychom i nadále našim zákazníkům mohli nabízet smysluplné výhody a skvělé produkty.“

Společnost Mary Kay každý rok provádí stovky tisíc vědeckovýzkumných testů svých produktů a jejich účinných látek tak, aby zajistila dodržení těch nejpřísnějších norem v oblasti bezpečnosti, kvality a výkonnosti.

Firma Mary Kay má více než 1500 patentů na produkty, technologie a obaly ze svého globálního portfolia výrobků. Nedávno firma oznámila otevření špičkového vědeckovýzkumného a výrobního centra v texaském Lewisville, do jehož výstavby investovala více než 100 miliónů dolarů.

O MARY KAY

Mary Kay Ash založila svou kosmetickou firmu před více než 55 lety se třemi hlavními cíli: nabídnout ženám skvělé příležitosti, vyrábět neodolatelné produkty a udělat ze světa lepší místo pro život. Z tohoto snu nakonec vznikla nadnárodní společnost s obratem v řádu miliard dolarů, která má milióny nezávislých prodejců v téměř 40 zemích světa.

Firma Mary Kay se snaží věnovat výzkumu na poli kosmetiky a vyrábí špičkové produkty pro péči o pokožku, kosmetiku pro barvení vlasů a doplňky stravy. Prostřednictvím své nadace Mary Kay FoundationSM firma věnovala více než 78 miliónů dolarů do výzkumu rakoviny a přístřeší pro oběti domácího násilí. Původní vize paní Mary Kay Ash – „postupně zlepšovat jednu rtěnku denně“ tak i nadále platí.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.