Spotřeba máslového margarínu na vánoční pečení je obrovská

Zájem o máslový margarín neklesá

Zvýšený zájem o ingredience na pečení je před Vánocemi logický, oproti běžným prodejům roste však výrazně. To potvrzují i zástupci největšího e-shopu s cukrářskými potřebami svetcukraru.cz. Online obchod zaznamenal před vánočními svátky enormní zájem o máslový margarín a tmavou čokoládovou polevu, momentálně každé suroviny expeduje až tunu týdně. Prodalo se také kolem 10 tisíc jednorázových pytlíků na zdobení perníčků, což je asi polovina celoročního prodeje zdobicích sáčků e-shopu. Tato čísla jasně poukazují na trend stále oblíbeného domácího pečení, což potvrdila i zpráva Seznamu. Podle ní doma peče až 67 % Čechů.

Máslový margarín

Mezi nejoblíbenější druhy cukroví se řadí linecké nebo vanilkové rohlíčky, tedy máslové druhy. A tomu odpovídá i nárůst prodeje máslových margarínů ve vánoční sezoně. „Během vánoční sezony prodáme týdně tunu máslového margarínu, kterému dávají zákazníci přednost zejména kvůli ceně. Cena za kostičku rostlinného másla je v přepočtu cca 20 korun. Růst zájmu zákazníků o tento artikl byl patrný především vloni v souvislosti se zdražením živočišného másla, ani letošní pokles jeho cen se na našich prodejích nijak neodrazil,“ říká Michal Kubíček, majitel portálu Svět cukrářů.

Těsně za máslovými margaríny se v žebříčku nákupů nejvíce objevuje tmavá čokoládová poleva, které se aktuálně prodává necelá tuna týdně. Vysoce tak převažuje nad bílou čokoládovou polevou, jejíž prodeje jsou asi třetinové, přestože se v letošním žebříčku už dostala před oblíbený marcipán.

Zájem o vánoční pečení však nemá vliv pouze na nákup surovin, ale také na výběr vykrajovátek na cukroví a perníčky. Zde začínají lidé upřednostňovat hlavně originalitu. „V tomto odvětví je stále větší zájem o netradiční tvary, někteří zákazníci si dokonce objednávají vlastní série vyrobené na míru. Jedná se například o takzvané „chatovací bubliny“ symbolizující komunikaci, jejich výhodou je zejména možnost psát individualizované vzkazy,“ dodává Kubíček. Samotným tvořením cukroví během vánoční doby pak lidé doma stráví v průměru 16 hodin a za suroviny utratí 1100 Kč.

O Světě cukrářů

Se Světem cukrářů se jakékoliv pečení jednoduše promění v umění, protože se správným vybavením je to zkrátka hračka. Vše potřebné pro všechny začátečníky i pokročilé je k dispozici v největším e-shopu na českém trhu SvetCukraru.cz a nově také na SvetCukrarov.sk. Najdete zde vše od surovin, přes cukrářské či pekařské potřeby až po doplňky ke stolování. Potěšit své blízké čerstvě upečenou kremrolí a doma připravenými makronkami nebylo nikdy snazší. Myslíme navíc i na ty, kteří shánějí suroviny bez lepku, AZO barviv nebo vyžadují suroviny bez geneticky modifikovaných surovin. To vše k výběru pohodlně na jednom místě.

 

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.