Zhubněte hravě a zdravě

Novoroční předsevzetí o hubnutí v mnoha případech nezastaví nedostatek vůle, ale spíše nedostatek času. Řešením jsou krabičky, tedy krabičková dieta.

Zdravé hubnutí v krabičkách

Krabičková dieta je založena na, lze říci, prakticky jediném spolehlivém způsobu, jak trvale zhubnout. Slovo trvale je v tomto případě velmi důležité. Jistě je možné za pomoci nejrůznějších moderních diet s vynecháním určitých skupin potravin shodit nadbytečná kila. Otázkou ale je, zda je můžete vynechat trvale a co se stane, jakmile je do jídelníčku znova zařadíte.

S krabičkovou dietou v podstatě nic nevynecháváte. Klíčem je naučit se stravovat tak, aby vašemu tělu nic důležitého nechybělo a současně přísun kalorií nebyl nadměrný. Při boji s nadváhou totiž platí jediné (a spolehlivé) pravidlo: Příjem má být nižší než výdej.

V rámci krabičkové diety tak můžete očekávat pestrou a vyváženou stravu, v níž rozhodně nebude scházet pečivo či mléčné výrobky. Cílem je dimenzovat jednotlivá jídla tak, aby vás dostatečně nasytila a přísun kalorií se udržel na stanovené hranici s ohledem na váš aktuální zdravotní stav, fyzickou kondici i životní styl. Volit si proto budete ze čtyř hubnoucích programů.

Můžete hubnout a nemít hlad

V případě krabičkové diety také platí, že nebude, s nadsázkou řečeno, nic přebývat. Rozhodně není hlavním účelem jíst to, co nechcete. V podstatě je tento typ stravování uzpůsoben na míru potřebám a chutím každého strávníka.

Standardně zdravá dieta obsahuje pět chodů – snídani, přesnídávku, oběd, svačinu a večeři. Nemělo by vám tedy nic chybět a vaši snahu o zhubnutí nezničí ani hlad, ani chutě. Vždy je navíc dbáno na čerstvost výchozích surovin, jídla nejsou vařena z polotovarů.

A samozřejmě to nejdůležitější: Takováto zdravá krabičková dieta opravdu výrazně šetří čas. Vaše úsilí vám často zkazí jednoduše to, že si nestihnete přichystat do práce svačinu a musíte si koupit třeba bagetu v automatu nebo ve vaší jídelně nic vhodného nenabízejí a vy nemáte čas si dojít na oběd do restaurace. Zdržovat se nakupováním, vařením a přemýšlením o vhodné skladbě své stravy už dále nemusíte.

Jak krabičková dieta vypadá v praxi

Krabičky máte vždy přichystány a krabičkovou dietu vám kurýr doveze kamkoli, do práce i domů. Pokud budete chtít ušetřit, můžete si ji také objednat a osobně vyzvednout. Dieta se objednává vždy do pátku, a to na následující den nebo na dva dny.

Zdravá dieta je vhodná pro všechny skupiny, jak pro muže, tak i pro ženy. Nezáleží na tom, jestli jste aktivní sportovci nebo máte sedavé zaměstnání. Tento způsob stravování je možno dodržovat dlouhodobě. Po ukončení prvotní redukční fáze a nastavení žádoucí hmotnosti je pouze vhodné zvýšit přísun energie. Pak můžete krabičkovou dietu dále praktikovat bez dalšího omezení.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.