Chcete zažít romantiku jako hradní paní? Navštivte Karlštejn a okolí

Někdy je třeba nejen vypnout a odpočinout si od práce a starostí, ale také se nechat hýčkat a užít si s partnerem trochu romantiky. Nemusíte za ní jezdit příliš daleko. V Čechách máme spoustu krásných míst. A co může být romantičtějšího než hrad Karlštejn, kam byl údajně ženám vstup zakázán, ale láska nakonec překonala i jeho silné hradby!

Ubytování pod hradem stojí za to

I když byly ve filmovém muzikálu brány Karlštejna ženám zavřeny, ve skutečnosti na hrad ženy mohly. Ovšem s výjimkou jedné věže, kde sídlili strážní, kteří nesměli být jakkoliv vyrušováni a rozptylováni. Tyto mýty a pověsti dávají už tak velice krásnému a romantickému hradu zajímavou atmosféru, která je pro zamilované páry velice lákavá.

Mnohé hotely u hradu Karlštejna nabízejí prvotřídní ubytování jako na zámku a společně s wellness zázemím nabízejí ideální místo ke strávení víkendu ve dvou. Co se týče výletů do okolí, Karlštejnsko nabízí opravdu široké pole možností.

Když už budete bydlet pod hradem, určitě jej nezapomeňte navštívit. K hradu můžete vyjít pěšky nebo se nechat svést v kočáře taženém koňmi jako opravdoví hradní páni a paní.

Za prohlídku stojí i okolí Karlštejna

Hrad nabízí hned několik prohlídkových okruhů, například soukromé a reprezentační prostory, nádherně vyzdobená kaple sv. Kříže a posvátné prostory nebo třeba vyhlídková trasa na věž.

Krásná je i procházka kolem hradu a v podhradí, kde můžete narazit na romantické hospůdky a zákoutí.

Pokud najdete vhodné ubytování blízko Karlštejna, můžete vyrazit také do jeho okolí, například do Koněpruských jeskyní, na rozhlednu Děd, k lomu Amerika nebo třeba na Tetín či do Svatého Jana pod Skalou.

Pokud si budete chtít v páru užít i trochu adrenalinu a zábavy, navštivte lanové centrum Ořech nebo třeba některý z blízkých jezdeckých klubů. Pod Karlštejnem se navíc konají i různé rytířské turnaje a další akce, takže se tu se svojí polovičkou rozhodně nudit nebudete.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.