Jak si poradit s akné

Akné a jeho různorodé projevy nebývají jen poznávacím znamením dospívání. Často nás – více či méně – pravidelně provázejí i v období dospělosti. Příčin může být vícero – od nadprodukce kožního mazu přes hormonální změny, stres, nesprávnou životosprávu až po užívání některých léků. Ať už vás akné trápí dlouhodobě nebo se objevuje jen sporadicky, je dobré mít po ruce řešení, které „problém“ nejen maskuje, ale i léčí.

Rozhodují ingredience

Správné složení kosmetických přípravků a důsledné dodržování kosmetické rutiny jsou všeobecně považované za základ úspěchu v boji proti akné. Ingrediencí eliminujících tvorbu akné je vícero:

  • Australský čajovníkový olej – obsahuje účinné látky působící antibakteriálně a zároveň protizánětlivě. Výrazně tak urychluje hojení akné.
  • Zincidone® – snižuje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zabraňuje množení mikroorganismů.
  • Zinek – má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky, pomáhá redukovat otoky a zarudnutí pleti.

Jak na to?

O úspěchu při boji s akné rozhodují kromě účinných látek i pravidelnost používání a správný postup aplikace:

  1. Čištění pleti je důležité ráno i večer, o to více, pokud se líčíte. Základ denní péče tvoří čisticí gel, který v kombinaci s vodou odstraní z pleti přebytečný maz a nečistoty. Následně aplikujte pleťovou vodu na dočištění a tonizaci pokožky. Pro odstranění odumřelých kožních buněk, které v kombinaci s kožním mazem ucpávají póry, použijte aspoň dvakrát v týdnu peeling.
  1. Nevěřte mýtu, že vysušování pleti potlačuje akné. Naopak, potřebuje důkladnou hydrataci, k čemuž poslouží krém s lehkou gelovitou texturou, která neucpává póry. Nanášejte ho vždy až na dokonale vyčištěnou a tonizovanou pleť. Při akutním výsevu akné používejte speciální sérum. Aplikujte ho lokálně na postižená místa až do viditelného zlepšení.
  1. Důležitým krokem je i používání masek – ideálně slupovacích. Pleť z nich absorbuje účinné látky ve vyšší koncentraci a zároveň odstraní odumřelé kožní buňky. Výsledkem je zklidněná a hydratovaná pleť.

Tip: Řada AcneClear od Dermacol nabízí vše, co problematická pleť potřebuje. Obsahuje kompletní péči s účinnými látkami, jako jsou olej z australského čajovníku, Zincidone®, zinek, vitamín A, panthenol a jiné. Řada zahrnuje odličovací a čisticí gel, pleťovou vodu, peeling, slupovací masky, hydratační a antibakteriální gel a speciální intenzivní péči pro lokální použití. 

Zakrýt nestačí

Častou chybou, která může zhoršit projevy akné, jsou hrubé nánosy make-upu. Zvlášť když jeho složení neodpovídá potřebám mastné a smíšené pleti. Proto v tomto případě platí, že make-up by měl akné nejen maskovat, ale zároveň i léčit. Skvělým tipem je speciální make-up AcneCover od Dermacol, který obsahuje kombinaci extraktu z kořene kosatce, zinku, vitamínu A a tea tree oleje. Neucpává pleťové póry, chrání před rozšířením aknózního zánětu a potlačuje tvorbu akné. Pro lokální překrytí vyrážek je vhodný vysoce krycí korektor AcneCover v podobě tyčinky. Jeho složení je  obohaceno o čajovníkový olej, který reguluje kožní maz, zmírňuje akutní projevy akné a redukuje jejich opakovaný výskyt. Pro zafixování použijte zmatňující pudr AcneCover, určený speciálně pro problematickou pleť. Zlepšuje vzhled akné, zmatňuje a zjemňuje strukturu pleti. Zabraňuje též tvorbě nových vyrážek, vstřebává nadbytečný kožní maz a neucpává póry.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.