Krétský olivový olej Ageras poprvé na českém trhu

Olej lisovaný studenou extrakcí během 24 hodin po sklizni, díky čemuž si uchová maximum výživových látek. Vyroben je krétských oliv odrůdy Koroneiki, která je pro výrobu oleje ideální. Plná chuť kombinuje ovocné tóny s bylinkovou a lehce kořeněnou dochutí. Lahvička z mléčně bílého skla tvarem odkazuje na lékythos, starořecké nádoby na olej.

Řecký olivový olej známe jako kvalitní a zdravý tuk. Mezi jednotlivými druhy jsou ale značné rozdíly. V povědomí veřejnosti už je, že nejkvalitnější olej vhodný i na studenou kuchyni je extra panenský, lisovaný za studena. Méně se už ví, že záleží také na odrůdě oliv, místě, odkud pocházejí, a rychlosti, jakou se po sklizni zpracují. Tyto údaje z běžných etiket obvykle nezjistíme.

Zestó.cz, e-shop s řeckými kosmetickými výrobky, designovými doplňky a potravinami, nyní nově přináší zákazníkům olivový olej nejvyšší kvality s ověřeným původem. Stejně jako všechny ostatní nabízené produkty pochází od malovýrobců přímo z Řecka, je vyroben se zřetelem na šetrnost k přírodě a klade důraz na maximální kvalitu. To konkrétně v případě olivového oleje znamená, že pochází z oliv odrůdy Koroneiki, která je velmi vhodná právě k lisování oleje. Olivové háje, kde vyrostly, se rozprostírají ve vesnici Martha, 45 kilometrů od krétského hlavního města Heraklionu. Přímořský vítr je obohacuje o sůl, která jim pomáhá lépe růst a vede k lepší výtěžnosti plodů. Olivy jsou převáženy do olivového mlýna během 24 hodin po sklizni a zpracovávány studenou extrakcí.

Výsledný produkt má silnou a vyváženou chuť s ovocnými tóny a bylinkovou dochutí. Výborně se hodí ke grilování ryb, na těstoviny a samozřejmě také do salátů. Na Zestó.cz je k dostání 250ml balení v podobě mléčně bílé skleněné lahvičky, která upomíná na starořecké nádoby lékythos, tradičně používané k uchovávání olivového oleje. Olej Ageras tedy nejen výborně chutná, ale jeho lahvička se bude v kuchyni i na jídelním stole vyjímat jako stylová dekorace.

Proč Zestó?

Zestó znamená v řečtině „útulný“ – a přesně takový chceme náš e-shop mít. Kromě čajů u nás najdete bohatou nabídku kosmetiky, od ručně vyráběných mýdel po speciální produkty péče o vousy, a také stylové módní i bytové doplňky.

Kdo za Zestó stojí?

E-shop www.zesto.cz s řeckou kosmetikou, čaji a doplňky provozuje Anna Březinová. Dlouhodobě se zabývá digitálním marketingem, ale postupem času se potřebovala věnovat i něčemu hmatatelnému. Miluje Řecko a chtěla skvělé řecké produkty zprostředkovat i ostatním, takže nebylo nad čím váhat.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.