Jaký typ brýlí se hodí pro jednotlivé typy obličeje

Brýle se staly nejen módním doplňkem, ale také plnohodnotnou součástí identity. Vybrat si vhodné obroučky tak, aby podtrhly vaši osobnost, bývá mnohdy zapeklitý úkol. Podle čeho se při výběru brýlí řídit, abyste našli ty správné?

 Pěstujte především svůj vlastní styl

“V dnešní době si můžete obroučky svých brýlí vybírat podle tvaru, barvy či značky a dalších parametrů, které uznáte za vhodné,” vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, dioptrických a slunečních brýlí. Přehlídková mola či Instagram sice mohou posloužit jako inspiraci, důležité je ale dát na svůj pocit, vědět, co vám sluší a v čem se cítíte dobře.

Brýle pro kulatý tvar obličeje

Ať už přemýšlíte nad dioptrickými nebo slunečními brýlemi, jedním z vodítek, jak si správné obroučky vybrat, může být tvar vašeho obličeje. Kulatý tvar obličeje bývá zpravidla tím nejčastějším. Pokud máte kulatou tvář, budou vám spíš sedět výrazně hranaté obruby. Hrany brýlí rozbijí kulatost a zostří vaše měkké rysy.

Brýle pro oválný tvar obličeje

Jste-li majitelkou oválného obličeje, můžete si gratulovat. Patříte totiž mezi univerzály, kterým sluší téměř všechny typy obroučků. Ideální pro vás můžou být hranaté, ale také jemnější a kulatější brýle. Nebojte se ani brýlí typu pilotky. Tyto nadčasové brýle jsou svěžím doplňkem, který nikdy nevyjde z módy.

Brýle pro hranatý obličej

Hranatý tvar obličeje potřebuje obvykle trošku zjemnit. Toho docílíte, když sáhnete po oválných brýlích, které zjemní vaše proporce. Fantazii se ale meze nekladou, slušet vám budou i pilotky nebo retro brýle.

Brýle pro obličej ve tvaru srdce

Takovému tvaru obličeje sednou jako ulité brýle, které byly hitem v 50. a 60. letech, tzv. kočičí. Tyto brýle odvedou pozornost od spodní části vašeho obličeje a naopak upozorní na horní část. Kočičí brýle hravým způsobem vyjádří vaši originální osobnost.

Zkuste nákup online

“Období koronavirové pandemie přesunulo řadu služeb z kamenných obchodů na internet a jedním z takových je právě výběr brýlí,” říká optometristka Kristýna Štěbetáková z Alensa.cz. Výběr brýlí online probíhá za pomocí webkamery ve vašem počítači či mobilu. Stačí kliknout na ikonku kamery u vybraného modelu brýlí, která spustí funkci zvanou virtuální zrcadlo. Kamera začne snímat váš obličej a nasadí vám na něj vybraný model. To vše z pohodlí domova, takže si výběr můžete v klidu rozmyslet.

dámské brýle Crullé TR1726, CENA: od 1 297 Kč, včetně skel (Alensa.cz) 

Brýle mají kulatý tvar, který nejlépe padne obdélníkovému a čtvercovému typu obličeje. Tvar brýlí je tzv. Oversize a hodí se pro všechny, kdo chtějí odvážný a moderní look. Rám brýlí je černý a hlavním materiálem je lehký a trvanlivý plast.

unisex dioptrické brýle Crullé 9484,CENA: od 1 477 Kč, včetně skel (Alensa.cz) 

Brýle typu Pilot sedí každému tvaru obličeje. Rám brýlí je černý, nebo z větší části černý. Pokud vaši prarodiče rádi po večerech luští křížovky, díky těmto brýlím zaručíte jejich zraku tu nejlepší péči. 

 

dámské brýle Crullé TR1673, CENA: od 1 297 Kč, včetně skel (Alensa.cz) 

Tyto brýle nejlépe sedí obdélníkovému a čtvercovému typu obličeje. Typ Panthos nebo také Tea Cup je módní kombinací kulatého a oválného tvaru. Průhledný rám je čím dál populárnější, ladí se všemi odstíny pleti a hodí se k různým stylům oblékání.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.