Zdravě do nového roku s recepty Mlékárny Valašské Meziříčí

S novým rokem nastává období začátků spojených s řadou předsevzetí. Jedno z mnoha  bývá více sportovat, dostat se tak lépe do formy a jíst zdravě. Mléčné výrobky do zdravého jídelníčku rozhodně patří, a proto Mlékárna Valašské Meziříčí připravila dva zdravé recepty vhodné na snídani i svačinku. Od ledna spojí také navíc Mlékárna Valašské Meziříčí své síly s Vídeňskou společností Manner a podpoří všechny nadšence zdravého životního stylu soutěží o zajímavé ceny. Pro zdravější tělo a svěžího ducha. To vše navíc chutně a zábavně.

Po Vánocích téměř každý myslí na to, jak se dostat zpět do formy, proto se více zajímáme o to co jíme. Naše výrobky se skvěle hodí do zdravého jídelníčku. Bílý jogurt si můžeme vychutnat samostatně, ale také jako součást zdravé snídaně nebo svačinky,” říká ing. Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Připravili jsme recepty, které můžeme zařadit do povánočního zdravého jídelníčku. Palačinky s proteinem a naším Bílým jogurtem nastartují ráno a Smoothie s Kefírovým mlékem nízkotučným je skvělou odpolední svačinkou,” dodává Radka Benešová.

 Zdravé palačinky s proteinem

Co potřebujete?

150 g Bílý jogurt z Mlékárny Valašské Meziříčí
30 g proteinu (vanilkový, čokoládový)
1 vejce
50 až 100 ml voda
Ovoce a oříšky dle chuti
Javorový sirup nebo med na dochucení

Jak budete postupovat?

Nejprve rozklepneme celé vejce do mísy a přidáme proteinový prášek s vodou. Vodu lijeme postupně, nemusíme použít všechnu, tak aby vzniklo středně husté těsto. Vzniklé těsto lijeme na pánvičku, tvoříme malé lívance a opékáme z obou stran. Mezi vzniklé lívance můžeme dát Bílý jogurt z Valašska, posypat ovocem, oříšky a dochutit medem či javorovým sirupem.

Smoothie s kefírem

Co potřebujeme?

sklenice Kefírového mléka nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí
300 g jahod
řapíkatý celer
1/2 banánů
2 lžíce ovesných vloček

Jak budeme postupovat?

Všechny suroviny rozmixujeme a nalijeme do sklenice. Můžeme dozdobit nasekanými oříšky a lístky máty.

Soutěžte s Mlékárnou Valašské Meziříčí
Mlékárna Valašské Meziříčí ve spolupráci se společností Manner připravila pro své zákazníky soutěž o zajímavé ceny. Ta proběhne od 11.1.2020 do 13.3.2020 prostřednictvím facebookových stránek Mlékárny Valašské Meziříčí www.facebook.com/mlekarnavm. Vyhrát lze víkendový pobyt, kávovar, lyže, sáně, přilby či další zajímavé ceny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.